Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VyVolení dorazili na Slovensko

Magazín

  14:41
PRAHA - Pět soutěžících reality show Primy VyVolení, kteří v neděli nedobrovolně společně s televizním štábem Primy museli vyklidit vilu na pražské Harfě, dorazilo na Slovensko, kde se čeští VyVolení připojili k soutěžícím stejné reality show.

Vyvolení: Monika a Jindra foto: René VolfíkČTK

Ochranka vyhnala kvůli nájmu VyVolené z vily

Na Slovensku reality show vysílá televize JOJ a VyVolení stráví ve vile zřejmě zbytek soutěže, která začala v polovině srpna. 

Vilu českých VyVolených nechal vyklidit majitel objektu a pozemků kvůli sporům o nájemné. "Zatím jsme žalobu nepodali, vše analyzujeme a pracujeme na tom," řekla mluvčí Primy Jana
Malíková. 

Vyvolení z Čech se nastěhují po nominacích Slováků
Neuvedla, zda je to otázka dní či spíše delšího časového období. Žalobu na Primu již podal i majitel objektů a pozemků, na nichž vila stála, společnost Obilní lihovar Kralupy.  Večerní příchod českých VyVolených do slovenské vily Prima odvysílá v přímém přenosu.

Dnes však mají slovenští VyVolení nominační večer, který se v Česku konal vždy v úterý, a tak podle dostupných informací ze Slovenska se pětice soutěžících z Česka do vily nastěhuje ke konci večera někdy po 21:00.

JACÍ JSOU SOUTĚŽÍCÍ VYVOLENÝCH NA SLOVENSKU

Malíková uvedla, že pět soutěžících žije stále s pocitem, že i jejich nedělní nedobrovolné stěhování z vily na pražské Harfě do hotelu Holiday Inn je jen hra. Během cesty na Slovensku jim však Prima řekne důvody, které vedly k opuštění vily.

"Už je to pro ně nyní velký stres, byli tam dlouho, nyní změní prostředí a budou se sžívat s novými lidmi," řekla Malíková s tím, že svou roli sehrála i nedávná neplánovaná evakuace vily v Praze kvůli nálezu bomby z druhé světové války na nedalekém staveništi.

Zda zůstane zachován současný systém vyřazování, se podle Malíkové teprve uvidí. "Desátého (prosince) ale chceme podle plánu skončit," podotkla. 

Televizní štáb Primy i soutěžící museli v neděli opustit vilu na pražské Harfě, když objekt obsadily čtyři desítky bodyguardů se psy, které si najal vlastník objektu. Důvodem vyklizení podle majitele bylo to, že Prima zaplatila nájem za září s více než dvacetidenním zpožděním, což byl důvod k výpovědi a vyklizení vily. To Prima neudělala a majitel objektu tak přistoupil k
nasazení ochranky.

Prima ovšem tvrdí, že neudělala nic, čím by porušila smlouvu. Zpoždění platby za září podle ní bylo pouze dvoudenní. Samotný zásah označila za "brutální", což zase popírá právní zástupce Obilního lihovaru Kralupy Prokop Beneš.  Jménem Obilního lihovaru vystupuje kromě Beneše také podnikatel František Bušek, který měl do letošního roku příjmení Chobot.
Podnikatel v minulosti působil ve firmách, s nimiž je spojena řada kontroverzních kauz. Mimo jiné byl ve vedení společnosti Iceberg, která je spojována s pádem několika bank - Ekoagrobankou, První slezskou bankou nebo Podnikatelskou bankou.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!