7. října 2018 6:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Whisky Macallan se prodala skoro za 25 milionu korun

Ceny whisky v posledních letech celosvětově vzrostly. Stále více kupujících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ceny whisky v posledních letech celosvětově vzrostly. Stále více kupujících... | foto: Reuters

EDINBURGH Jedna z nejvyhledávanějších whisky na světě se prodala v aukci za rekordní částku. Šedesátiletou The Macallan Valerio Adami 1926 dnes vydražil soukromý sběratel z Asie za 848 750 liber (24,6 milionu korun). Uvedl to dražitel Bonhams.

Firma již prodala jednu z dalších 12 lahví s etiketou od italského umělce Valeria Adamiho v květnu letošního roku za 814 091 liber.

Specialista na aukce whisky Martin Green agentuře Reuters řekl, že takovéto whisky jsou sběratelskými položkami a kvůli jejich vzácnosti pravděpodobně nebudou nikdy načaté a vypité. „Je to Rolls Royce mezi sladovou whisky,“ prohlásil. 

Ceny whisky v posledních letech celosvětově vzrostly. Stále více kupujících vyhledává speciální lahve skotské whisky, jako je Dalmore a Port Ellen, ale také japonských palíren Karuizawa a Yamazaki. 

Stáří whisky se vztahuje k době stárnutí v sudech. V případě 60leté whisky Macallan to znamená, že od roku 1926 zrála v sudech až do roku 1986, kdy byla stočena do lahví.

Jedna z nejvyhledávanějších whisky na světě se prodala v aukci za rekordní...
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!