22. ledna 2012 15:00, aktualizováno 23. 1 11:37 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Z hlavy mu vyoperovali hřebík, nevěděl o něm

Rentgenový snímek hlavy. Američan měl v mozku hřebík, nevěděl o něm. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rentgenový snímek hlavy. Američan měl v mozku hřebík, nevěděl o něm. | foto: ČTK

WASHINGTON Více než osmicentimetrový hřebík vyoperovali lékaři z mozku dvaatřicetiletého muže v americkém státu Illinois.

Dante Autullo si ho do hlavy střelil nešťastnou náhodou při stavbě kůlny, napsala agentura AP. Zjištění, že má v hlavě hřebík, prý muže překvapilo. Měl totiž za to, že se v úterý při práci s nastřelovací pistolí jen trochu poranil.

Po zákroku. Američanovi vyoperovali z hlavy hřebík. Na fotografii s lékařem Lesliem Schafferem a přítelkyní Gail Glaenzerovou.

Po zákroku. Američanovi vyoperovali z hlavy hřebík. Na fotografii s lékařem Lesliem Schafferem a přítelkyní Gail Glaenzerovou.

Partnerka mu pak ránu vydezinfikovala a muž pak prý pokračoval v práci. Druhý den se mu ale udělalo špatně a vydal se do nemocnice, kde mu provedli rentgen. Osm a čtvrt centimetru dlouhý hřebík se podle lékařů nacházel pouze několik milimetrů od části mozku, která ovládá motoriku. Muže poté převezli na chirurgické oddělení, kde mu hřebík z mozku vyjmuli.

"Cítí se dobře. Může pohnout všemi končetinami, mluví normálně a všechno si pamatuje," řekla podle AP v pátek jeho partnerka Gail Glaenzerová. "Je to úžasné, zázrak," poznamenala.

Lidovky.cz, ČTK