Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Za limonádu v obličeji omluva na Youtube

Magazín

  11:33
NEW YORK - Floridští mladíci, kteří vystavili na YouTube své údajně žertovné záběry, jak házejí na prodavačku kelímek s limonádou, podle rozhodnutí soudu zveřejnili na stejné internetové stránce video s omluvou. V USA se množí případy, kdy si lidé nahrávají surové žerty a vystavují je na internetu. Na záplavu podobných incidentů si stěžuje řada restaurací.
Kelímek s colou (ilustrační foto)

Kelímek s colou (ilustrační foto) foto: google.com

Loni v červenci si dva středoškoláci z auta objednali u okénka prodejny rychlého občerstvení Taco Bell ve městě Merritt Island limonádu. Když jim prodavačka vracela drobné, hodili jí téměř litrový kelímek s nápojem a ledem do obličeje a s posměšnými výkřiky rychle odjeli. Záběry pak vystavili na internetové stránce YouTube mezi další podobné příspěvky.

Prodavačka je ale vypátrala a podala na ně žalobu. V novém videu se omlouvají a přijímají odpovědnost za své "nezodpovědné chování". V pozici zatčených s tvářemi na kapotě auta a se spoutanýma rukama ostatní vyzývají, aby "nebyli hloupí". "Přemýšlejte, než něco uděláte. Záleží na tom vaše budoucnost," říkají v příspěvku.


Přibývá případů, kdy si lidé nahrávají surové žerty, jako například házení nápojů či jídla na obsluhu, a ty následně zveřejňují na internetu

Teenageři byli odsouzeni - kromě nahrátí omluvného videa - také k písemné omluvě oběti, k uhrazení celkem 60 dolarů (asi 950 korun) společnosti Taco Bell za úklid a každý ke 100 hodinám veřejných prací.

Oběť z Taco Bell, třiadvacetiletá Jessica Ceponisová, o tom ale má pochybnosti. Možná, že chlapci dostali za vyučenou, ale "omluvné video je může dostat do centra pozornosti a někteří kamarádi je mohou považovat za hrdiny", říká. Obává se, že "si z toho budou dělat legraci ještě rok".

Do okénka restaurací létají i kelímky s horkou omáčkou
Policie a státní zástupci v různých státech USA upozorňují na rostoucí počet mladých lidí, kteří natáčejí surové žerty a vystavují je na internetu. V New Yorku a Pensylvánii si loni v létě na záplavu podobných incidentů stěžovala řada restaurací, včetně jedné, kde do okénka vletěl
kelímek s horkou omáčkou. Mládež ale filmuje například i bití ostatních dětí, které často vyprovokuje proto, aby záběry vystavila na internetu, tvrdí policie.

YouTube ve svém prohlášení uvedl, že nedovoluje na své stránky ukládat záběry, které ukazují, jak je někdo "zraňován, napadán nebo ponižován". Pokud na taková videa některý z návštěvníků upozorní, správci stránky je odstraní.
Autor: