14. května 2009 11:24 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Za polibek dostala padáka

Láska na pracovišti - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Láska na pracovišti - ilustrační foto | foto: Shutterstock

ANKARA Za polibek na pracovišti dostala vyhazov. Turecký soud ji nyní vzal na milost. Jejímu zaměstnavateli nařídil, aby ženu znovu přijal. Podle justice to byl jen "ukradený polibek" a nikdo ze zákazníků nejmenované firmy si milostného extempore nevšiml.

Šéf si zamilovanou ženu zavolal na kobereček poté, co ji při líbání v pracovní době zachytila kamera uzavřeného televizního okruhu.

"Vezmeme-li v úvahu, že šlo o letmý polibek a že nebyli přítomni žádní zákazníci a neviděl to ani nikdo ze zaměstnanců, je neúměrné tvrdit, že tím byl narušen pořádek na pracovišti," prohlásil odvolací soud a anuloval tak rozhodnutí nižší soudní instance.

Kritici Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP), která má kořeny v politickém islámu, si často stěžují na sílící společenský tlak. Ten podle nich od nástupu AKP k moci v roce 2002 nutí populaci podřídit se konzervativním hodnotám v převážně muslimském - avšak oficiálně sekulárním - Turecku.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz