Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhada lesního muže: žil pět let v lese a neví, kdo je

Magazín

  7:00
BERLÍN - Berlínská policie pátrá po identitě mladíka, který se objevil na jedné z jejích služeben se stanem a spacím pytlem a tvrdil, že žil s otcem pět let v lese. Kromě toho, že se jmenuje Ray, si prý nic jiného nepamatuje a žádné doklady u sebe nemá. Berlínští policisté nyní doufají, že jim pomůže Interpol.

Les - ilustrační foto foto:  František Vlček, Lidové noviny

"Hodně nasvědčuje tomu, že nepochází z Německa," uvedla policie, podle níž zhruba sedmnáctiletý hoch mluví anglicky a lámaně německy.

Podle deníku Bild přišel na policejní služebnu 5. září a vypověděl, že s otcem přežívali v lesích, kde spali pod stanem nebo v chatrčích. Před dvěma týdny prý nalezl otce mrtvého, tak ho pochoval do jámy a zakryl kameny. Kde to bylo, údajně také neví.

"Jeho otec mu prý poradil, že pokud bude mít kompas, má běžet na sever," řekl jeden z vyšetřovatelů Bildu, podle něhož se tak mladík dostal do Berlína. Jeho matka údajně zemřela před pěti roky při autonehodě, jak mu vyprávěl otec. Ray sám si prý ani na tuto událost nevzpomíná.

"Snad bylo po něm někde vyhlášeno pátrání," doufá berlínská policie, podle níž je hoch jinak v dobrém zdravotním stavu a ubytován byl v zařízení pro mládež. Jelikož ještě asi není plnoletý, hledají mu německé úřady opatrovníka.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...