Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhada vyřešena: tajemná raketa byla podle Pentagonu jen letadlo

Magazín

  10:52
WASHINGTON - Americké ministerstvo obrany zřejmě vyřešilo záhadu kolem údajného pondělního startu tajemné rakety nad Kalifornií. Podle mluvčího Pentagon Davida Lapana šlo o letadlo, jehož přelet způsobil na obloze "šmouhy" vodní páry.

Záhada tajemné rakety objasněna: šlo o letadlo, jehož přelet způsobil na obloze "šmouhy" vodní páry. foto: ČTK

Místní kalifornská televizní stanice KCBS zachytila ze své helikoptéry nad Kalifornií něco, co podle kondenzačních stop na obloze vypadalo jako start rakety. K jevu došlo v pondělí večer a následně se vyrojily spekulace, že by mohlo jít o tajné odpálení rakety.

"Nic nenaznačuje tomu, že by šlo o něco jiného než o letadlo," řekl mluvčí ministerstva obrany plukovník Lapan. Informace správy amerického civilního letectví ukázaly, že nešlo ani o žádný neidentifikovaný předmět, který by se rychle pohyboval v té době v této oblasti, dodal mluvčí.

Podle jeho slov bylo v inkriminované oblasti uskutečněno několik komerčních letů a nebyl hlášen žádný incident nebo nehoda. "Z toho vyplývá, že všechno směřuje k závěru, s jakým jsme počítali: že jde o vodní páru z letadla," zdůraznil Lapan.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat