Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mladí se v Indonésii nesmí večer scházet. Když je třikrát chytí, sezdají je

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Lidové noviny

JAKARTA Mladí milenci to nikdy neměli snadné, pro mladistvé v indonéské provincii Západní Jáva bude ale randění brzy ještě složitější. Místní úřady totiž rozhodly, že mladší sedmnácti let se od nynějška nesmějí scházet po deváté hodině večer.

Cílem opatření je bojovat proti morálnímu úpadku společnosti včetně nárůstu počtu neplánovaných těhotenství u dětí, napsal britský list The Daily Telegraph.

Šéf okresu Purwakarta Dedi Mulyadi řekl, že pokud budou mladí po devátého hodině večer třikrát přistiženi, radnice může rodiče donutit, aby děti sezdali. Jak dodal, opatření by mělo zajistit, aby děti chodily brzy spát a aby se region vrátil k tradičnímu způsobu života. Purwakarta leží asi 100 kilometrů od indonéské metropole Jakarty. Indonésie je zemí s největší muslimskou populací na světě.

„Pocházím z vesnice a tam jste po deváté hodině večer už nemohl navštívit souseda, protože všichni vesničané už byli v posteli a připravovali se na brzké vstávání, aby mohli pracovat na rýžových polích,“ citovala Mulyadiho agentura AFP.

Nesezdané páry v oblasti se prý budou moci scházet během dne. Po západu slunce budou ulice kontrolovat speciální hlídky a instalovány budou i nové kamery. Mladí milenci budou mít údajně zakázáno scházet se večer nejen venku, ale i doma. Podle indonéských médií má krok u místních podporu, již s ním souhlasili představitelé asi 200 vesnic.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?