31. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zakáže Indie figuríny? Prý mohou za sexuální útoky

Bombaj chce zakázat figuríny ve výlohách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bombaj chce zakázat figuríny ve výlohách. | foto: Shutterstock

BOMBAJ Městská rada indické Bombaje se ve středu dostala pod palbu kritiky za nápad, jak bojovat proti bující sexuální zločinnosti: zakázat spoře oděné figuríny ve výkladních skříních. Právě ty podle radní Rity Tawadeové sexuální útoky podněcují, napsala agentura AFP.

"Věřím, že figuríny, zvláště ty v dvoudílném prádle či bikinách, mají dopad na výskyt zločinů proti ženám v tomto státě. Podobné vystavování ovlivňuje duševní rozpoložení mužů," prohlásila radní.

ČTĚTE TAKÉ:

Komentátoři místního tisku i zástupci skupin na ochranu lidských práv její návrh označili za směšný. Kritiku a sérii vtipů si vysloužila i na internetové síti Twitter, kde například bývalý novinář a politik Pritiš Nandy napsal: "Mě figurína nikdy nevzrušila, ale možná to mají členové městské rady jinak."

A článek na indickém internetovém serveru Firstpost dodal: "S výjimkou hrstky perverzních jedinců se průměrný Ind nezačne potit a nevyšplhá na pouliční lampu jen při pouhém pohledu na prádélko."

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz