13. ledna 2014 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zaměstnanci keňské márnice zažili šok. Probudil se jim nebožtík

Zaměstnanci keňské márnice zažili šok. Probudil se jim nebožtík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zaměstnanci keňské márnice zažili šok. Probudil se jim nebožtík. | foto: Shutterstock

NAIROBI Keňské úřady se začaly zabývat případem omylu, kvůli němuž byl za mrtvého prohlášen muž, který později přišel k sobě v márnici. Dle keňského listu The Standard vzbouzení Paula Mutora vyvolalo mezi zaměstnanci márnice paniku.

Čtyřiadvacetiletý Mutora chtěl spáchat sebevraždu, a spolkl proto dávku prostředku na hubení hmyzu. V nemocnici ve městě Naivasha byl potom prohlášen za mrtvého. Výkonný ředitel nemocnice Joseph Mburu listu řekl, že přípravek zpomalil srdeční tep, a to mohlo uvést lékaře v omyl.

Mutorovi příbuzní se přišli na tělo podívat do márnice a po návratu domů začali připravovat pohřeb. "Odpoledne nás ale informovali, že je naživu, což nás šokovalo," řekl Mutorův otec.

Svědci vypověděli, že pracovníci márnice se dali s křikem na útěk, když zaslechli v chladicím boxu zvuky.

Mutora, jehož pak převezli znovu do nemocnice, aby se zotavil, k situaci řekl: "Byl to od samého počátku všechno omyl, omlouvám se otci."

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!