Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zapomeňte na parfém. Co nadělit pod stromeček ženám?

Magazín

  6:45
Marně si lámete hlavu, čím potěšit manželku, přítelkyni či kamarádku? A jediné, co vás napadá, je kosmetika, parfém nebo šperk? Zapomeňte na ně. Ženy netouží jen po nich. Mají vlastní koníčky a představy o ideálním dárku. Server Lidovky.cz přináší několik tipů, jak ženy potěšit.

Vánoční dárek foto: Shutterstock

 • Dárky pro volný čas
Karabina (ilustrační foto)

Leze vaše partnerka po horách, chodí na judo nebo závodně plave? Kupte jí cokoli, čím jí ukážete, že víte, že jí na jejích koníčcích záleží. Ráda tančí, kupte jí speciální boty. A nemusí jít jen o specializované sporty, pokud máte rádi společné procházky po lese, běžte a kupte ji pohorky nebo svetr.

K TÉMATU:

 • Šátky s potiskem

Pakliže si žena potrpí na to, jak vypadá, a má ráda doplňky, uděláte jí určitě radost šátkem s potiskem. Nejvíce ženy překvapí originální, výrazný šátek, kterým může doplnit třeba kostým do práce. Pamatujte ale na to, že žena vždy ocení, když víte, která je její oblíbená barva, co ráda nosí a co by si na sebe nevzala nikdy.

 • Diář
Diáře Lavmi

Ačkoli na diáři není nic objevného a je to vlastně celkem běžný dárek k Vánocům, když se zaměříte na detail, rozhodně nic nezkazíte. Bude to chtít ale trochu soustředění. Musíte zjistit, který vaší partnerce nejvíce vyhovuje. Nebo sehnat takový, který se jí hodí ke kabelce. Samozřejmě si dávejte pozor na velikost. Ženu, která nosí malou kabelku, nepotěšíte diářem velikosti A4.

ČTĚTE TAKÉ:

 • Luxusní ložní prádlo

Ložní prádlo vypadá jako banální, naprosto fádní a jednoduchý dárek. Nemusí být, když si dáte záležet při výběru. Dejte si pozor na materiál a barvu. A pamatujte, že jednoduché vzory jsou někdy více než přeplácaný vzor, který je těžko identifikovatelný. A materiál. Satén je sice krásný, ale ne zcela praktický. Kupte raději damašek, který má i tu výhodu, že se poměrně dobře žehlí.

 • Zážitek
Wellness (ilustrační foto)

Jakýkoli zážitek, který absolvujte se svou partnerkou, ji potěší. Ať už to bude večeře nad Prahou, víkend ve Stockholmu či návštěva wellness. Jako u všech dárků i tady platí - poslouchejte svou partnerku a dávejte pozor, pokud mluví jednou do měsíce o tom, že jí chybí slunce, výlet na sever ji nepotěší.

 • Thermo silonky

Jsou pohodlné, teplé a navíc vypadají dobře. Nápaditý dárek, který ženy ocení především proto, že si uvědomí, že jste si lámal hlavu nad tím, jak ji potěšit. Navíc splňují i praktickou náplň.

Autor: