13. dubna 2009 19:29 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zastřel si svého politika

Střelba na politiky v Roxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba na politiky v Roxy | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Dva mladí výtvarníci dávají v pražské galerii Roxy/Nod návštěvníkům možnost dát vybraným politikům najevo, co si o nich myslí: k dispozici mají vzduchovku a tři náboje. Jako terč slouží zarámované fotografie dvou set poslanců.

O výstavě napsal server tyden.cz. Po třech dnech trvání výstavy vedou podle webu na počty průstřelů lídři dvou nejsilnějších stran ODS a ČSSD Mirek Topolánek a Jiří Paroubek společně se sociálnědemokratickým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem.

Střelba na politiky v Roxy

Tomáše Čápa a Michala Krause, studenty ústecké katedry výtvarné kultury, prý k nápadu na instalaci s názvem "já bych to..." přivedly dvě události: politická krize v Česku a pokusy mladých studentů střílet do davu lidí například ve školách.

"Původně jsme měli v plánu vytvořit video s lehkým politickým nádechem. Pak ale přišel nápad udělat střelnici, narychlo jsme jeli do Německa pro levné rámečky," popsal vznik projektu Michal Kraus, polovina jejich ústecké umělecké skupiny CZAKRA.

Střelba na politiky v Roxy

"Svým způsobem je to anketa oblíbenosti, která bude uzavřena odesláním jednotlivých portrétů přímo poslancům," dodal kurátor výstavy Milan Mikuláštík. Podle Krause umělci zatím zvažují, jestli rozstřílené - nebo naopak zcela nepovšimnuté - fotografie do Sněmovny jen pošlou, nebo zda je poslancům odnesou osobně a uspořádají happening.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDENÍ TÝMŮ DISPEČERŮ - PŘEPRAVNÍ SPOLEČNOST

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 60 000 - 70 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz