26. prosince 2015 6:33 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zdravotní sestra zhubla 30 kilogramů. Jako cenu dostala náklaďák uhlí

Žena ze Sibiře dostala náklaďák uhlí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena ze Sibiře dostala náklaďák uhlí. | foto: youtube.comReprofoto

MOSKVA Zdravotní sestra ze sibiřského města dostala ve čtvrtek nečekaný, ale užitečný dárek - náklaďák plný uhlí. Ten získala jako první cenu za to, že v rámci státem vyhlášené soutěže dokázala zhubnout více než 30 kilogramů, napsala agentura AFP.

Aman Tulejev, gubernátor Kemerovské oblasti známé také jako Kuzbas podle jedné z největších uhelných pánví na světě, vyhlásil, že bude platit tunami uhlí obyvatelům s nadváhou, pokud zhubnou. Tímto způsobem prý chce zlepšit zdraví místních občanů.

Po měsících lyžování, jízdy na kole a kolečkových bruslích, se dočkala své uhelné ceny třiačtyřicetiletá Jelena Salnikovová, která se do hubnutí pustila letos v létě. Ve čtvrtek mohla sledovat, jak k jejímu domu přijíždí špinavý nákladní automobil značky Kamaz a vyklápí jí na dvorek pět tun uhlí.

„Je to kvalitní uhlí, hodně výhřevné,“ libovala si Salnikovová, když s ní přijela místní televize natočit rozhovor - a zastihla ji s lopatou v ruce. „Tři kbelíky nám budou stačit na celý den.“ Rusko patří mezi největší vývozce uhlí na světě; většina z něj pochází právě z oblasti Kuzbasu na Sibiři.