Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zeleninový orchestr představí vegetariánskou show v Praze

Magazín

  19:14
PRAHA - Například 20 co největších lilků, 12 okurek, kilogram francouzských zelených fazolí nebo 150 mrkví si ke své produkci v pražském Paláci Akropolis objednal soubor Vienna Vegetable Orchestra.

Člen zeleninového orchestru. foto: Reprofoto

Dvanáctičlenný experimentální orchestr tam 17. září představí housle z pórku, píšťalku z mrkve, bonga z celeru, trubku z okurek a paprik nebo bicí vyrobené z dýně.

V Praze se vegetariánská show vídeňských muzikantů uskuteční poprvé. ČTK to za pořadatele sdělila Eva Kociánová.

Na každé vystoupení si orchestr vyrábí nové nástroje, a proto je každý jejich koncert unikátní.

"Koncert nabídne hudební zážitek pro všechny smysly včetně chuťových pohárků. Po vystoupení se totiž ze všech zvláštních nástrojů vyrobených kapelou uvaří polévka, kterou nabídne publiku," uvedla Kociánová.

Dodala, že Vienna Vegetable Orchestra vypadá jako recesistická sešlost, stovky odehraných koncertů však dokazují, že jde o více než hudební kuriozitu.

Neobvyklý muzikantský večírek doplní hravý domácí projekt DVA z Hradce Králové, jehož členové si za své debutové album Fonók vysloužili nominaci na cenu Anděl.

Soubor Vienna Vegetable Orchestra vydal dvě dlouhohrající desky Gemise (1999) a Automate (2003) a nedávno se dočkal zremixování svých skladeb od hvězd klubové scény na kolekci Remixed (2008).

Na koncertech kromě vlastních kompozic hrají jen s pomocí svých neobvyklých zeleninových nástrojů například i slavný Pochod Radeckého nebo klasiku Radioaktivitat od Kraftwerk.

Hudebně-kulinářský orchestr vznikl v roce 1998 jako spojení umělců různých oborů od hudebníků, básníků, malířů, designérů až k architektům. Uměleckými díly už jsou samotné zeleninové nástroje, na jejichž zhotovení si kapela vždy vyhrazuje šest hodin.

Koncert Vienna Vegetable Orchestra bude součástí série EuroConnections, která za deset let své existence v Paláci Akropolis představila téměř stovku interpretů současné hudební alternativy napříč žánry.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!