Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pět písní o prezidentu Zemanovi, které se šíří internetem

Magazín

  16:50
PRAHA - Humor, nadsázka, chvála, kritika či melancholie. Ke vskutku rozmanité tvorbě inspiruje prezident Miloš Zeman hudebníky napříč věkovými kategoriemi. Poslechněte si výběr toho nejlepšího, co se šíří internetem.

Prezident Miloš Zeman ve videoklipu kapely Ztráta času foto: Reprofoto - Youtube

Nejprve jedna předvolební. Ještě vrcholila prezidentská kampaň, když se na kanálu Youtube objevilo hudební video z dílny mladíka, který si říká Klusidy. Do rytmu známé melodie černošského hudebníka Scotta Joplina notuje (trochu falešně, jak sám připouští) nejen o Zemanovi, ale i jeho rivalech z přímé volby. Na koho je tempo moc rychlé, slova písně najde ZDE.

"Tohle je satira, takže klídek," uvádí kapela Ztráta času hned úvodem své písně "Prezident Zeman". V ilustrovaném klipu jako bychom se ocitli v čase o pět let dál a zpívá se o tom, jak si prezident Zeman počínal v jednotlivých letech svého vládnutí.

Pár slov o Zemanovi zakomponoval do jedné ze svých novějších písní i písničkář Jirka Hurych. Od chvíle, kdy píseň vznikla, se změnilo jen jedno. "Mistr premiér" Nečas "se svou super partou" už u moci není. Teď je u moci jiná parta.

Další "zemanovská" píseň osloví spíše mladší ročníky či milovníky rapu. "Pan Miloš Zeman je bez pochyby člověk inteligentní," zpívá Raper, který si říká Dave Soldy. Nenechte se však mýlit, není jeho příznivcem. Ve videoklipu vyjadřuje nejen výtky k českému národu, ale i nelibost k těm, kteří pomohli Zemanovi na Hrad.

Poslední píseň je už tak trochu klasika, kterou si oblíbil i sám prezident Zeman. Jak sám uvedl, složil ji řecký zpěvák Statis Prusalis, který žije v Česku a je otevřeným podporovatelem KSČM. Složil ji ještě dávno před tím, než byl Zeman kandidátem na prezidenta. Zeman jednou prohlásil, že se cítí jako vyřazená tramvaj. Toho se Prusalis chytl a složil tuto píseň.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor: