28. prosince 2011 12:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zemřel šimpanz, jenž před 80 lety hrál v Tarzanovi

Šimpanz Cheetah, který ve 30. letech minulého století ztvárnil ve filmech o Tarzanovi opičího přítele titulníhohrdiny, zemřel v útulku pro zvířata na Floridě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šimpanz Cheetah, který ve 30. letech minulého století ztvárnil ve filmech o Tarzanovi opičího přítele titulníhohrdiny, zemřel v útulku pro zvířata na Floridě. | foto: ČTK

Šimpanz Cheetah z legendárního filmu o Tarzanovi z 30. letech o Vánocích zemřel. Opičímu příteli titulního hrdiny bylo 80 let. Filmového Tarzana tak přežil o téměř 28 let.

Lidoop zemřel 24. prosince v útulku pro zvířata na Floridě na selhání ledvin, řekla ředitelka útulku Debbie Cobbová.

Cheetah se do útulku dostal v 60. letech a podle chovatelů s ním nebyly žádné problémy. U návštěvníků byl oblíbený a prý ho těšilo, když je viděl smát se. Cobbová řekla, že často měla dojem, že se šimpanz dokáže vcítit do pocitů lidí kolem sebe.

Cheetah se objevil v několika filmech ze série o Tarzanovi z 30. a 40. let, ve které titulní roli hrál Johnny Weissmuller. Ten zemřel v lednu 1984 ve věku nedožitých osmdesáti let.

Postava šimpanze sloužila k odlehčení filmů a jejím hlavním posláním bylo zprostředkovat kontakt mezi Tarzanem a ostatními zvířaty.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz