Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zemřít pro své dítě? Udělala by to jen polovina Američanů

Rodina (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

NEW YORK Jen 55 procent Američanů by bylo ochotno zemřít pro svoje děti. Podobný záměr by v případě jejich životního partnera ale bylo připraveno splnit již jen 12 procent z nich a za vlast by jich padlo jen pět procent.

Vyplývá to z průzkumu zveřejněného v úterý časopisem Vanity Fair, podle kterého si nejvíce respondentů vybralo britskou princeznu Dianu z mrtvých celebrit, u nichž by si nejvíce přáli, aby opět mohly žít.

Zatímco pro Dianu hlasovalo v poněkud morbidní anketě 35 procent dotázaných, 14 procent by bylo spíše pro zemřelého spoluzakladatele počítačové firmy Apple Steva Jobse a 11 procent pro pěvecké hvězdy Michaela Jacksona a Whitney Houstonovou.

ČTĚTE TAKÉ:

Co se vlastní ochoty zemřít týče, jen deset Američanů by bylo připraveno tak učinit za své rodiče nebo náboženství. Z ankety také vyplývá, že zemřít dřív než jeho životní partner chce 70 procent mužů, zatímco ženy si tolik z možnosti náhlého osamění hlavu zase nedělají. Zemřít dřív jich chce jen 46 procent.

Nechat se zmrazit?

Také jen čtvrtina (24 procent) Američanů by byla ochotná se nechat zmrazit, byť zadarmo, s nadějí na oživení v pozdějších časech například kvůli možnosti uzdravení z neléčitelné nemoci. Poměr lidí uvažujících o zmrazení stoupá na 39 procent, pokud jsou ve věku od 18 do 34 let.

Také 84 procent dotázaných by si přálo, aby jejich pohřeb provázel smích spojený s dobrým jídlem a pitím. Jako nejhorší místo pro rozprášení svého popela považují účastníci průzkumu bar nebo nákupní středisko.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...