Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žena bez řidičáku jela s 5,35 promile

Magazín

  11:01
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Osmadvacetiletá žena řídila v Českých Budějovicích automobil s 5,35 promile alkoholu. Alkohol prokázala dechová zkouška, odběru krve žena se odmítla podrobit. Řidičský průkaz jí přitom policisté kvůli alkoholu sebrali už v úterý.
Policejní hlídka zastavuje auto (ilustrační foto)

Ze skály spadlo asi 40 tun kamene. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Žena v úterý podle policie zavinila nehodu ve Strakonické ulici. Nevěnovala se řízení a zezadu narazila do jiného vozu. Policisté jí při dechové zkoušce naměřili 3,45 promile alkoholu. Žena ale o den později znovu usedla za volant a v dechu měla ještě téměř o dvě promile alkoholu víc. "Žena se hájila tím, že vypila láhev vodky," uvedla českobudějovická policejní mluvčí.

Hodnota naměřená v dechu podle ředitele jihočeské záchranné služby Marka Slabého může být mírně zkreslená, pokud žena vypila alkohol těsně před jízdou. "Je to strašně moc. To je v podstatě otrava alkoholem se vším všudy a nechápu, jak ta osoba mohla vůbec jezdit. V životě jsem neslyšel, že by ještě někdo měl víc," řekl Slabý. Kolem 1,5 nebo dvou promile v krvi už podle něj začíná být silná opilost. Loni v květnu havaroval u Lomnice nad Popelkou na Semilsku řidič, kterému policisté naměřili téměř osm promile alkoholu v krvi.

Osmadvacetiletá žena byla na Českobudějovicku první, komu policisté odebrali od platnosti nového silničního zákona řidičský průkaz. "Dopravní policisté uvádějí, že nejběžnějšími dopravními přestupky je nesvícení a jízda bez bezpečnostních pásů. Každopádně říkají, že řidiči si dávají daleko větší pozor a více dodržují pravidla silničního provozu," dodala mluvčí.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!