Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Žena má tři přestupné děti. Každé se narodilo 29. února

Přestupný hattrick: američanka rodí děti jen 29. února, teda na přestupné roky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přestupný hattrick: američanka rodí děti jen 29. února, teda na přestupné roky. |

Už třetí 'přestupné' dítě porodila jistá Američanka. Sourozence od sebe dělí vždy čtyři roky, ale mají jedno společné - v rodném listě mají všichni neobvyklé datum 29. února.

Žena tak vyrovnala rekord jisté norské rodiny z 60. let minulého století. Zda se ale pokusí za čtyři roky o další "přestupné" děcko, sama netuší.

Přestupný hattrick

 Dcera Davida a Louise Estesových Jade se narodila ve středu ráno ve městě Provo jižně od utažského Salt Lake City přesně čtyři roky po svém bratru Remingtonovi a osm let po bratru Xavierovi. Malá Jade se přitom o pět dní opozdila za plánovaným termínem, když se lékaři rozhodli porod vyvolat - a splnit tak rodinný přestupný hattrick.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ještě nikdy jsem nepřenášela, a tak jsem si nebyla jistá, jestli malá bude chtít čekat," svěřila se Louise listu The Daily Herald. "Ale jakmile padla půlnoc, pak už jsem věděla, že se to opravdu, opravdu stane." Jediný další známý případ tří dětí narozených v přestupném roce 29. února je rodina Henriksenových z Norska, jejichž potomci se narodili v roce 1960, 1964 a 1968 - a dostali se tak do Guinessovy knihy rekordů.

Přestupný rok

Přestupný rok je jednou za čtyři roky, kdy je v kalendáři navíc 29. únor. Vyrovnává se tak skutečnost, že zatímco oficiálně má rok 365 dní, oběhnout kolem Slunce trvá Zemi 365 dní a šest hodin.

Další dítě v roce 2016? Zatím váhají

Narodit se 29. února s sebou nese jak výhody, tak nevýhody. "Přestupníci" mají sice skutečné narozeniny jen jednou za čtyři roky, ale zato mohou s klidným svědomím dělit vlastní věk čtyřmi. "Už teď plánujeme, že našemu nejstaršímu koupíme ke čtvrtým narozeninám auto," zažertovala Louise, která má s manželem ještě dvě děti narozené na docela obyčejné datum.

Budou se v roce 2016 pokoušet o překonání rekordu? "Právě teď bych vám pochopitelně odpověděl ne," řekl novinářům David Estes. "Ale člověk nikdy neví, že?"

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!