18. ledna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Žena porodila ve vlaku v centru Manhattanu

Příměstské vlaky na Manhattanu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příměstské vlaky na Manhattanu. |

NEW YORK Jednatřicetiletá Newyorčanka Rabita Sakarová prožila v pondělí zřejmě nejsilnější zážitek svého života, když v příměstském vlaku na Manhattanu porodila chlapečka.

Žena nastoupila do vlaku s manželem Adityou Saurabhem na stanici v Jersey City před desátou hodinou ráno a vydali se směrem na Manhattan. Ještě před první zastávkou ale pocítila silné kontrakce. Poprosila manžela, ať zkontroluje, co se děje. Zjistil, že už se syn začíná klubat na svět. Okamžitě proto upozornil řidiče vlaku.

Řidič se rozhodl nezastavovat a dojet co nejrychleji se soupravou až na konečnou na 33. ulici v centru Manhattanu. Dítě ale přišlo na svět ještě před příjezdem vlaku do stanice.

Žena porodila v příměstském vlaku na Manhattanu. Pomáhal jí manžel. Dítě je v pořádku.

Žena porodila v příměstském vlaku na Manhattanu. Pomáhala jí jedna z cestujících. Dítě je v pořádku."Mysleli jsme, že se vyhneme ranní špičce a vlak bude lepší varianta. Dítě ale bylo rychlejší. Chlapeček přišel na svět velmi dramatickým způsobem," řekla šťastná maminka serveru The Daily Mail. Při porodu ve vlaku jí kromě manžela pomáhala jedna z cestujících.

"Byl to překotný porod." Když vlak přijel na nástupiště v 10:06, "dítě držel již v náručí jeho otec", řekl podle agentury AFP mluvčí drah. Na místě již byla policie a také zdravotnický tým, který novorozeně zabalil do přikrývky.

V New Yorku byla v pondělí rtuť teploměru na bodu mrazu. Dítě i matka byly převezeny do nemocnice a oběma se daří dobře, ujistil mluvčí.

ČTK, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)