7. února 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ženu inspirovalo počasí, porodila Sněhurku

Sněhem zasypaná vesnice (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněhem zasypaná vesnice (ilustrační foto). | foto: ČTK

V jedné chorvatské osadě, kterou nynější mráz a silné sněžení odřízlo od světa, se narodila Sněhurka. Tak totiž pojmenovala šťastná maminka svoji novorozenou dcerušku, kterou přivedla na svět jen za pomoci telefonické instruktáže lékaře, píše internetový server 24 Sata (24 hodin).

Třicetiletá Marta Glavotová si zavolala pohotovostní službu, když pocítila, že se její dítě chystá na svět. Do obce vyrazila sanitka. Podařilo se jí ovšem projet jen část cesty, odkud už sněhové pluhy stačily odstranit hory sněhu. Ale několik kilometrů před cílem si její osádka musela přiznat bezmocnost před silami přírody. Sněhovou stěnu sanitka nepřekonala.

Lékař Mato Kasalo se rozhodl, že bude nastávající maminku instruovat alespoň telefonicky, jak si má počínat."Byla trochu v šoku, ale rychle dostala situaci pod kontrolu a spolu se nám podařil perfektní porod," řekl Kasalo.

Žena přivedla za pomoci telefonické instruktáže a také dvou sousedek na svět černovlasou holčičku, kterou se rozhodla pojmenovat Sněhurka.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz