Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ženy se jazyky jezdí učit k moři, muži míří do Kanady

Magazín

  15:00
PRAHA - Ženy při jazykovém vzdělávání v cizině preferují přímořské destinace a výuku románských jazyků, muži pak Kanadu. Pro výuku angličtiny je ale nejoblíbenější Velká Británie spolu s Maltou a Spojenými státy americkými.
Pohoda u vody - ilustrační foto

Pohoda u vody - ilustrační foto foto: Shutterstock

Vyplývá to ze statistik cestovní kanceláře, která jazykové pobyty pořádá od 90. let.

Kam se jezdí studovat?

Největší zájem je ale stále o studium angličtiny, zde dominují Velká Británie a Malta. Malta prý ale v poslední době ztrácí na oblibě kvůli dražším letenkám a horšímu dopravnímu spojení.

"Ženy se často učí cizí řeč kvůli kultuře, která je s daným cizím jazykem spojená. Francouzština, italština a španělština mají přitažlivou kulturu, kvalitní módu a zajímavou kuchyni. Navíc jde o země, které jsou pro ženy atraktivní slunečným počasím," uvedl odborník na jazykové pobyty v zahraničí Karel Klusák. Dodal, že například na kurzech francouzštiny tvoří ženy 75 procent účastnic, u italštiny a španělštiny pak 70 procent.

Ženy prý za výukou jezdí častěji do teplých exotických států jako Mexiko, Guatemala nebo Maroko. Muži naopak dávají přednost Kanadě, podle Klusáka je láká divoká příroda a hokej.

Organizátoři jazykových zájezdů už také pořádají kurzy podle věkového zaměření studentů. Čtyřicátníci se totiž nechtějí ocitnout ve třídě plné náctiletých žáků a naopak. Zatímco mladí do dvaceti let prý nejčastěji jezdí na prázdninové výukové pobyty, při nichž bydlí třeba v hostitelské rodině a studium a volný čas mají poměrně přesně naplánované, studenti nad 50 let si cestou spíš plní své sny a výuku jazyků kombinují s cestováním.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat