13. dubna 2019 5:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zlaté porsche v Hamburku oslňovalo řidiče, majitel se lesku nechtěl vzdát. Přišel o techničák

Porsche Boxster ve zlaté metalíze (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porsche Boxster ve zlaté metalíze (ilustrační foto). | foto: Autoweb.cz

Hamburk Policie v severoněmeckém Hamburku zakázala 31letému řidiči používat jeho porsche polepené zlatou fólií. Auto se totiž blýská tak, že oslňuje ostatní motoristy. Na svých internetových stránkách o tom informuje Hamburger Morgenpost.

Policisté řidiče zářivého Porsche Panamera Turbo zastavili už minulý týden a nechali znalce posoudit, zda je lesk auta nebezpečný. Znalec došel k závěru, že vůz je oslnivý.

12.dubna 2019 v 06:40, příspěvek archivován: 12.dubna 2019 v 18:40

Gold-Porsche-Protzer unbelehrbar: Fahrer fährt einfach weiter – wird wieder erwischt https://t.co/xZPS8yVkpk https://t.co/Fjb8eeTMD9

Majitel dostal od policie podmínku, že pokud chce své luxusní auto dál používat, musí zlatou fólii odstranit. On ale neuposlechl a ve středu ho strážci pořádku v jeho blýskavém autě chytili znovu. Dostal pokutu, jejíž výši policisté nezveřejnili, a musel odevzdat technický průkaz.

Hamburger Morgenpost rovněž napsal, že minulý týden policie zajistila i zlaté Lamborghini Aventador, které se nové prodává za 373 tisíc eur (9,6 milionu Kč). Jeho 32letý majitel ale policii poslechl a fólii nechal odstranit.

ČTK

TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?
TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?

Kapsičky s ovocnými přesnídávkami i jinými dobrotami si maminky pochvalují. Zvláště na výlety a procházky jsou skvělou volbou. Na co byste si při jejich výběru měli dát pozor?