Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zločinec chtěl utéct, soudce ho srazil k zemi ragbyovým zákrokem

Magazín

  20:00
LONDÝN - Postarší britský soudce v tradičním hávu a paruce loni zabránil v útěku z budovy londýnského soudu mladému muži, který se dopustil sexuálních deliktů. Na prchajícího zločince prý skočil a zákrokem jako při ragby jej srazil k zemi.

Soudcovské kladívko foto: Shutterstock

"Porota právě odcházela, když obžalovaný vyskočil a rozběhl se, aby se dostal ke dveřím pro soudce," uvedl při popisu pokusu o útěk žalobce Rupert Gregory. "Když probíhal dveřmi, chytil ho soudce Marks Moore za krk a snažil se ho dostat k zemi. Spolu sjeli o tři schody dolů, a pak se (obžalovaný) Reid vytrhl a utíkal soudcovskou chodbou. Soudce ho začal pronásledovat," líčil žalobce.

"Zrovna ve chvíli, kdy chtěl Reid otevřít požární dveře, popadl ho Marks Moore jako při ragby za krk a pas, srazil ho k zemi a přistál na něm," doplnil Gregory, podle něhož se pak soudci, kterému je dnes 60 let, podařilo obžalovaného na zemi udržet, dokud na místo nedoběhla vězeňská stráž.

Jednou se mu podařilo prchnout
Čtyřiatřicetiletý Paul Reid popírá, že by se snažil utéct. Podle agentury Reuters se ale o podobný kousek pokusil již před dvěma lety. Tehdy se mu útěk zdařil.

Autor:
Témata: Paul Reid, Reuters

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat