Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zločinec chtěl utéct, soudce ho srazil k zemi ragbyovým zákrokem

Magazín

  20:00
LONDÝN - Postarší britský soudce v tradičním hávu a paruce loni zabránil v útěku z budovy londýnského soudu mladému muži, který se dopustil sexuálních deliktů. Na prchajícího zločince prý skočil a zákrokem jako při ragby jej srazil k zemi.

Soudcovské kladívko foto: Shutterstock

"Porota právě odcházela, když obžalovaný vyskočil a rozběhl se, aby se dostal ke dveřím pro soudce," uvedl při popisu pokusu o útěk žalobce Rupert Gregory. "Když probíhal dveřmi, chytil ho soudce Marks Moore za krk a snažil se ho dostat k zemi. Spolu sjeli o tři schody dolů, a pak se (obžalovaný) Reid vytrhl a utíkal soudcovskou chodbou. Soudce ho začal pronásledovat," líčil žalobce.

"Zrovna ve chvíli, kdy chtěl Reid otevřít požární dveře, popadl ho Marks Moore jako při ragby za krk a pas, srazil ho k zemi a přistál na něm," doplnil Gregory, podle něhož se pak soudci, kterému je dnes 60 let, podařilo obžalovaného na zemi udržet, dokud na místo nedoběhla vězeňská stráž.

Jednou se mu podařilo prchnout
Čtyřiatřicetiletý Paul Reid popírá, že by se snažil utéct. Podle agentury Reuters se ale o podobný kousek pokusil již před dvěma lety. Tehdy se mu útěk zdařil.

Autor:
Témata: Paul Reid, Reuters

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat