17. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zloděj ukradl sběrateli Boltovy podepsané tretry z Londýna

Usain Bolt neopomněl pozdravit své fanoušky svým tradičním gestem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt neopomněl pozdravit své fanoušky svým tradičním gestem. | foto: ČTK/AP

LINDON (VELKÁ BRITÁNIE) Fanoušek atletické legendy Usaina Bolta přišel o jeho podepsané tretry z her v Londýně, kde jamajský sprinter získal tři zlaté olympijské medaile. Zloděj mu je doma ukradl o minulém víkendu ve městě Lindon v hrabství Derby a policie věří, že ve vazbě je skutečný pachatel. Obviněn byl i z osmi jiných krádeží.

Jednatřicetiletý Bolt skončil s atletickou kariérou loni po mistrovství světa v Londýně. Světový rekordman má osm zlatých medailí z olympiád a radost devět let rozdával i českým fanouškům na ostravské Zlaté tretře. Na hrách v Londýně 2012 vyhrál stovku, dvoustovku i štafetu. Anglickému fanouškovi tehdy bílo-modré tretry osobně věnoval po rozběhu na 100 metrů.

„Tyto tretry byly součástí rozsáhlé sbírky, kterou jsem si budoval nejmíň deset let. Existuje jen čtyři nebo pět podepsaných párů z londýnské olympiády. Jsou absolutně nenahraditelné,“ posteskl si nejmenovaný sběratel médiím.

Policie podezírá z krádeže pětatřicetiletého muže, který už je ve vazbě. Boltovy tretry však u něj nenašla. Obrátila se proto na veřejnost, aby s pátráním pomohla.

ČTK