3. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zloději ukradli z jachty zlato za desítky milionů korun

Zlato cihly. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlato cihly. (Ilustrační foto.) | foto: Shutterstock

WILLEMSTAD Sedm desítek slitků zlata v odhadované hodnotě 11,5 milionu dolarů (více než 223 milionů korun) v pátek ukradli zloději z jachty v Karibském moři nedaleko Venezuely. Podle agentury AP to oznámila policie na ostrově Curaçao.

Šest lupičů vniklo na loď Summerbliss časně ráno, sdělil policejní mluvčí Reggie Huggins. Přepadli kapitána lodi a zmocnili se zlata, které odvezli třemi auty. Kapitán a několik dalších lidí na plavidle pochází z jihoamerické Guyany.

Majitele lodi ani podrobnosti ohledně původu zlata policie podle AP nesdělila. Nikdo prý zatím nebyl zadržen. Curaçao se nachází v jižní části Karibského moře nedaleko Venezuely a má asi 142 000 obyvatel. V čele správy stojí guvernér, který zastupuje nizozemskou královnu.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?