2. května 2009 9:12 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zodiac byl můj otec. Mám důkaz, tvrdí makléřka

Možný profil nepolapitelného vraha Zodiaca. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Možný profil nepolapitelného vraha Zodiaca. | foto: www.newsmakingnews.com

SAN FRANCISKO Tajemství Zodiaca, nepolapitelného zakukleného vraha, který před čtyřiceti lety terorizoval San Francisko, frustroval policejní vyšetřovatele a stal se hrdinou nespočtu článků, knih a filmových scénářů, bude možná přece jen rozluštěno.

Stačí, potvrdí-li se co říká Deborah Perezová, sedmačtyřicetiletá realitní makléřka, která v pátek na tiskové konferenci v San Francisku oznámila, že tajemným vrahem byl její vlastní otec a že ji dokonce jako malou brával s sebou do auta, když se vyjel ven vraždit.Jmenoval se Guz Ward Hendrikson a zemřel v roce 1983. Perezová je jednou ze zhruba dvanácti stovek lidí, kteří se hlásili k Zodiakovi, případně aspoň tvrdili, že neslavně proslulého vraha milenců znají. V telefonickém rozhovoru pro deník The Los Angeles Times řekla, že se rozhodla promluvit, aby "utišila vlastní svědomí".

"Nejsem šílená," tvrdí Perezová. "Nehledám svých patnáct minut slávy. O tom to není. Chci jen pomoct odhalit pravdu, v zájmu všech pozůstalých."
Deborah Perezová
Se svou výpovědí zašla na policii a FBI. Jejich reakce ji ale zklamala. "Tvářili se všelijak. Přitom je v sázce celý můj život. Mé dětství. Ale mé svědomí mi už nedovolí to tajit."

Perezová, jinak matka pěti chlapců, vzpomíná na svého otce jako na typ "Jekylla a Hydea". Na ni osobně však prý nikdy nevztáhl ruku. Perezová tvrdí, že nevraždil náhodně. Zodiacovi se přitom připisuje minimálně pět vražd. "Některé z nich otec metodicky plánoval," tvrdí Perezová s tím, že některé z obětí osobně znal. Byl podivín, podotýká Perezová.

Klíčovým důkazem mají být brýle, které prý Hendrikson vzal jedné ze svých obětí - taxikáři Paulu Stineovi, kterého zastřelil 11. října 1969. Ve zprávě z místa činu stojí, že se skutečně pohřešují. A Perezová a její právník tvrdí, že je našli. Policie teď čeká, že jí je co nejdřív předají.

Najdete na Lidovky.cz