Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zoufalá rodina v Saúdské Arábii zažalovala škodlivého džina

Magazín

  20:36
RIJÁD - Jistá rodina v Saúdské Arábii se rozhodla pohnat před soud "džina", kterého viní z krádeží a obtěžování. Duch jim prý vyhrožuje, hází kamením a krade mobilní telefony, napsal saúdskoarabský deník Al-Vatan.

Džin v lampě foto: Reprofoto

Rodina žila v domě nedaleko města Medina už 15 let, ale duch prý o sobě dal vědět teprve nedávno. A tak se teď vystěhovala.

Do vyšetřování se pustil tamní soud. Podle islámské teologie jsou džinové duchové, kteří dokážou člověka sužovat nebo ovládat.

"Začali jsme slýchat podivné zvuky," řekla listu hlava rodiny, která si nepřála být jmenována. "Zpočátku jsme to nebrali vážně, ale pak se začaly dít divné věci a obzvláště děti byly vyděšené, když džin začal házet kameny." Nejprve prý k němu promluvil ženský hlas a pak mužský. "Řekli mi, že bychom měli z domu odejít," postěžoval si otec rodu. Místní soud se snaží ověřit si důvěryhodnost tvrzení, přestože je to prý velice obtížné.

Mnozí lidé znají pojem "džin" z pohádky o Aladinovi a kouzelné lampě.

Džinové v islámské teologii ale mohou být mnohem strašivější. Má se za to, že jsou obvykle neviditelní, ale mají schopnost brát na sebe lidskou nebo zvířecí podobu. A často se o nich říká, že je k jejich činům motivuje msta nebo žárlivost.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!