Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava -1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zpackaná bankovní loupež: s mopedem lupiči daleko nedojeli

ozbrojený lupič - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ozbrojený lupič - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Neúspěšní členové takzvaného termitího gangu nemusejí smutnit. Jejich plán na prokopat se tunelem do pařížské banky sice nevyšel, nejsou ale jediní, kterým se jejich lup příliš nevydařil. Alespoň se nenechali chytit při útěku na mopedu.

Komplic lupiče, který se právě věnuje svojí "práci" uvnitř banky, nervózně vyčkává na svoji chvíli, kdy společně s kolegou uniknou na mopedu možným pronásledovatelům. Chvíli ho sice znervózňuje mladík v kapuci, který se schovává za nedalekým sloupem, výstřel z plynové pistole pozorovatele ale spolehlivě odežene. Zdá se, že všechno klape podle scénáře.

Když ale přijde jeho chvíle a z banky vyběhne druhý zloděj, klíčový prvek jejich únikového plánu - moped - fatálně selže. Muži obtěžkanému lupem se sice podaří z neposlušné motorky slézt, řidiče ale strhnou k zemi pronásledovatelé z bezpečnostní služby.

Video umístěné 18. dubna na internet sice může být nahrané, názorně však ukazuje, jaké detaily mohou pokazit zdánlivě promyšlené plány prostoduchých lupičů. A že se nejedná o ojedinělý případ dokazují i další videa zpackaných bankovních loupeží, které kolují internetem.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?