19. dubna 2010 8:46 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zpackaná bankovní loupež: s mopedem lupiči daleko nedojeli

ozbrojený lupič - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ozbrojený lupič - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Neúspěšní členové takzvaného termitího gangu nemusejí smutnit. Jejich plán na prokopat se tunelem do pařížské banky sice nevyšel, nejsou ale jediní, kterým se jejich lup příliš nevydařil. Alespoň se nenechali chytit při útěku na mopedu.

Komplic lupiče, který se právě věnuje svojí "práci" uvnitř banky, nervózně vyčkává na svoji chvíli, kdy společně s kolegou uniknou na mopedu možným pronásledovatelům. Chvíli ho sice znervózňuje mladík v kapuci, který se schovává za nedalekým sloupem, výstřel z plynové pistole pozorovatele ale spolehlivě odežene. Zdá se, že všechno klape podle scénáře.

Když ale přijde jeho chvíle a z banky vyběhne druhý zloděj, klíčový prvek jejich únikového plánu - moped - fatálně selže. Muži obtěžkanému lupem se sice podaří z neposlušné motorky slézt, řidiče ale strhnou k zemi pronásledovatelé z bezpečnostní služby.

Video umístěné 18. dubna na internet sice může být nahrané, názorně však ukazuje, jaké detaily mohou pokazit zdánlivě promyšlené plány prostoduchých lupičů. A že se nejedná o ojedinělý případ dokazují i další videa zpackaných bankovních loupeží, které kolují internetem.

mevMartin Nevyhoštěný

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!