18. června 2009 18:56 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zpěvačka Susan Boyleová do Prahy nepřijede

Susan Boyleová skončila v soutěži Britain's Got Talent druhá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Susan Boyleová skončila v soutěži Britain's Got Talent druhá | foto: AFP

PRAHA Britská amatérská zpěvačka a internetová hvězda Susan Boyleová, která měla v Praze na přelomu června a července natáčet desku s Českým národním symfonickým orchestrem, do Prahy nepřijede.

Informoval o tom dnes server Novinky.cz s odvoláním na ředitele tělesa Jana Hasenöhrla. Zdravotní stav Boyleové podle něj cestování neumožňuje.

Plánovaná deska se tak zřejmě natočí v britské metropoli. "Pošleme již natočené podklady do Londýna, kde k nim dotočí její hlas," uvedl Hasenöhrl.

Hvězda letošního ročníku britské soutěže Britain's Got Talent měla navázat na spolupráci tělesa s dřívějším vítězem klání Paulem Pottsem.

Zatímco plachý prodejce mobilů porotu uhranul v roce 2007 svým precizním operním projevem, Boyleová trojici přísných sudích a miliony lidí omámila svou bezprostředností a sebejistým zpěvem muzikálových melodií. Nezaměstnaná Skotka se stala internetovým fenoménem.

Po finálovém kole, ve kterém skončila druhá, se ale zhroutila a musela být hospitalizována. Nyní je v domácím léčení a zotavuje se z obrovského náporu médií, který prý psychicky nezvládala. Na několika koncertech se ale objevila.


Susan Boyleová v semifinále soutěže