Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ztracený had z newyorské zoo se našel. Na twitteru

Jedovatá kobra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedovatá kobra | foto: Shutterstock

NEW YORK V pátek utekla z newyorské zoo v Bronxu prudce jedovatá kobra egyptská. Uprostřed pátrání po nebezpečném plazovi se kobra 'přihlásila' sama. Alespoň podle sociální sítě Twitter, kde přes svůj účet informuje o svém putování New Yorkem. Počet následovatelů ve středu večer přesáhl 130 tisíc.

Hadovi se podařilo neznámým způsobem dostat ze svého terária a celý pavilón plazů tak musel být na neurčito uzavřen. Podle ředitele zoo je ale vysoce pravděpodobné, že plaz zůstal uvnitř.

To ale na Twitteru vyvrací uživatel se jménem BronxZoosCobra. Ze zpráv se dozvídáme, že had nejenže už v zoo dávno není, ale stihl prý už navštívit všechny hlavní turistické atrakce New Yorku. Vzkazy vylekaným Newyorčanům poslal například z Empire State Building.

Podle BBC zůstává zatím identita uživatele neznámá.

"Je skoro jisté, že samička hada se v budově pavilonu plazů schovala na nějakém dobře skrytém místě. Váží jen 80 gramů, a tak drobného plaza je velmi těžké najít. Může to trvat dny i týdny, musíme být trpěliví", uklidňoval ředitel zoo Jim Breheny ve svém prohlášení.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.