30. března 2011 17:23 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ztracený had z newyorské zoo se našel. Na twitteru

Jedovatá kobra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedovatá kobra | foto: Shutterstock

NEW YORK V pátek utekla z newyorské zoo v Bronxu prudce jedovatá kobra egyptská. Uprostřed pátrání po nebezpečném plazovi se kobra 'přihlásila' sama. Alespoň podle sociální sítě Twitter, kde přes svůj účet informuje o svém putování New Yorkem. Počet následovatelů ve středu večer přesáhl 130 tisíc.

Hadovi se podařilo neznámým způsobem dostat ze svého terária a celý pavilón plazů tak musel být na neurčito uzavřen. Podle ředitele zoo je ale vysoce pravděpodobné, že plaz zůstal uvnitř.

To ale na Twitteru vyvrací uživatel se jménem BronxZoosCobra. Ze zpráv se dozvídáme, že had nejenže už v zoo dávno není, ale stihl prý už navštívit všechny hlavní turistické atrakce New Yorku. Vzkazy vylekaným Newyorčanům poslal například z Empire State Building.

Podle BBC zůstává zatím identita uživatele neznámá.

"Je skoro jisté, že samička hada se v budově pavilonu plazů schovala na nějakém dobře skrytém místě. Váží jen 80 gramů, a tak drobného plaza je velmi těžké najít. Může to trvat dny i týdny, musíme být trpěliví", uklidňoval ředitel zoo Jim Breheny ve svém prohlášení.

Lidovky.cz