10. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zvolte nejotravnější vánoční píseň všech dob

Děti se těší na Ježíška - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti se těší na Ježíška - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Máte rádi písně spojené s Vánocemi? Jak se vám líbí popěvek "sliby se maj plnit o Vánocích"? A kolikrát za den jste v prosinci ochotní tuto píseň slyšet z rádia, aniž byste se měli chuť vyhodit přístroj z okna?

Všeobecně přijímaný názor, že to rozhlasové stanice s frekvencí některých písní v předvánočním období přehánějí, je platný nejenom pro Česko, ale i pro zahraničí. Před dvěma lety například Belgičané vyhlásili v jedné internetové anketě nejobehranější vánoční písní skladbu "Last Christmas" od dua Wham. Ta je velmi dobře známá i u nás.

Anketa o nejotravnější píseň

Své tipy nám posílejte na redakční mail internet@lidovky.cz, do předmětu prosím napište Vánoční píseň. Své favority nám můžete zaslat i přes Twitter s hashtagem #otravavanoc.

Z vašich tipů pak vybereme desítku nejčastěji navrhovaných písní, které postoupí do druhé fáze ankety.

 Ovšem v obdobných zahraničích žebříčcích obsazuje přední příčky i v Česku ne příliš hraná romantická píseň The Christmas Shoes, nebo countryový cajdák Please, Daddy (Don't Get Drunk This Christmas). Která píseň je tedy ta nejhorší?

Anketu o nejobehranější vánoční píseň nyní přináší i server Lidovky.cz. Napište nám, kterou vánoční píseň byste uložili na nějakou dobu k ledu a klidně byste se bez ní letos před Vánocemi obešli.

Zde je několik redakčních tipů: co Ledeckého Sliby se mají plnit o Vánocích? Nebo Medvídek od Lucie? A co All I Want For Christmas od Marriah Carey?

Lidovky.cz