10. dubna 2012 13:34 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Zatočte s kocovinou do 45 minut. Infuzí do žíly

Stres - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stres - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

LAS VEGAS Konec kocoviny do 45 minut? Jediné, co musíte udělat, je nastoupit do autobusu, nebo se k němu připlazit, podle toho, jak rušná byla noc. Píchnou vám tu do žíly léčebný koktejl, který vás postaví na nohy.

Americký anesteziolog Jason Burke chce se svým léčebným autokarem nazvaným Kocovinové nebe od soboty křižovat ulice rušného Las Vegas, píše portál dailymail.co.uk

"Nezáleží, co jste o předešlé noci vypili. Pokud se následujícího rána chcete jen stočit do klubíčka a umřít, Kocovinové nebe vás dokáže do 45 minut dostat na nohy," uvádí Burke na svém webu. O napravení obráceného žaludku a zbavení ubíjejících bolestí hlavy se má postarat jeho vlastní směs vitaminů, léků a aminokyselin.

Burke tvrdí, že jeho nový nitrožilní léčebný postup, který schválil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), do 45 minut odstraní 90 procent kocovinových potíží.

Kocovinové nebe. V tomto autobusu vás prý dostanou na nohy.

Kocovinové nebe. V tomto autobusu vás prý dostanou na nohy.

Modrobílý autobus se dvěma salonky nabídne šest lůžek. Služba bude k dispozici na zavolání, nebo stačí přijet na místo, kterým Kocovinové nebe projíždí. V autobuse se lékař v rychlosti zeptá na chorobopis a pak napíchne žílu a intravenózně podá povzbuzující léčebný koktejl. Mnoho lidí to podle Burkeho označuje za naprosto bezbolestné. V postupu se navíc uvádí, že místo vpichu zdravotník potře znecitlivující látkou.

Prozatím Kocovinové nebe nabídne tři balíčky, jak si opilecké ráno zpříjemnit. První, s názvem Vykoupení, nabízí za 130 dolarů (necelých 2500 korun) intravenózní hydrataci. Téměř dvojnásobně dražší Spása kromě hydratace zahrnuje i léky proti nevolnosti žaludku a zánětům a vitaminové doplňky. Na 400 dolarů (asi 7600) pak vyjde kurýrování v pohodlí domova.

Lidovky.cz