29. dubna 2015 6:01 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Nové centrum čínské medicíny otevřeli v Lázních Bohdaneč

Akupunktura (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akupunktura (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LÁZNĚ BOHDANEČ (PARDUBICKO) „V Lázních Bohdaneč na Pardubicku začnou léčit klienty také s pomocí čínské medicíny. Nové centrum lázně otevřou v polovině května,“řekl Jiří Vitík, ředitel skupiny, do které spadají i Lázně Teplice nad Bečvou.

„Centrum tradiční čínské medicíny nabídne klientům našich lázních možnost rozšíření léčebných programů,“ uvedl Vitík. Na léčbu klientů budou dohlížet univerzitní odborníci z Číny a s nimi bude spolupracovat tým lékařů, diabetologů a fyzioterapeutů z královéhradecké nemocnice. Specialisté mají ručit za dodržování standardů definovaných západní medicínou. Komunikaci se zahraničními odborníky zajistí tlumočník.

Centrum na 400 metrech čtverečních se dokončuje v pavilonu Veselý. Bude mít tři vyšetřovací sály se zázemím pro akupunkturu, masáže a fytoterapii. Interiérům vévodí světlé barvy, přírodní materiály a jednoduché struktury.

Lázně se zaměřují na léčbu pohybového aparátu. Základem léčby je slatina aplikovaná v zábalových vanách. Ložiska léčivé látky se nacházejí v okolí lázní. Nově lázně také provozují Centrum spokojeného stáří, které je určené pacientům s Alzheimerovou chorobou.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!