• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Malá, zranitelná dětská chodidla

Malá, zranitelná dětská chodidla | foto: Shutterstock

Tři výrobci dětské obuvi získali certifikát Žirafa, značící zdravou obuv

Zdraví
  •   6:00
BRNO - Tři výrobci dětské obuvi získali od České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA) certifikát Žirafa pro svoje výrobky, mohou jej používat tři roky. Obdrželi jej v sobotu na brněnských veletrzích Styl a Kabo. Spotřebiteli certifikát garantuje, že si kupuje kvalitní a zdravotně nezávadnou dětskou obuv.

Všichni tři ocenění výrobci certifikát pro některé typy bot už v minulosti získali, uděluje se od roku 1997, řekla ČTK tajemnice ČOKA Vlasta Mayerová.

Logo žirafy si podle ní získalo za téměř dvě desetiletí důvěru spotřebitelů. „Rodiče si jsou vědomí rizika poškození dětských nohou nekvalitními botami. Značka Žirafa je jasný signálem, že zakoupené obuvi mohou důvěřovat,“ uvedla Mayerová.

Děti mají zdeformované nohy, důležité jsou boty

První z oceněných je firma HP Čechtín z Třebíčska, certifikát získala pro dětskou domácí textilní obuv, tedy bačkůrky. Výrobě dětské obuvi z bavlny a z přírodních materiálů se věnuje přes 20 let.

Druhým oceněným je JONAP s domácí dětskou obuví. Výrobce z Olomoucka podniká také více než dvě desetiletí a vyrábí i dětskou usňovou obuv.

Pro usňovou obuv celoroční, zimní a pro capáčky obdržela certifikát firma Pegres z Karvinska, která také patří k tradičním výrobcům. Všichni tři ocenění si nechávají vyrobenou obuv certifikovat pravidelně.

Oprávnění používat certifikát mají tři roky, poté musí svou obuv nechat znovu dobrovolně certifikovat. Hodnocení dělá Komise zdravotně nezávadného obouvání. Boty musí být hygienicky nezávadné a splňovat konstrukční normy. Aktuálně certifikát pro různé množství typů bot používá 16 výrobců.

Autor: ČTK