Diskuse k článku: Češi se málo chrání při sexu. Nevěra zvyšuje riziko nákazy

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 10.9.2012 14:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Písařík 10.9.2012 14:40

Ochrana hormonální antikoncepcí? Pro koho?

Je známo, že běžné čističky hormonální antikoncepci z vody neodstraní. Taky je známo, že pijeme povrchovou vodu, tedy tu, co již byla jednou, možná vícekrát vypita.

Odborné články píší, jak klesá oplodňovací schopnost mužů. Kanadští rybáři od soustavy velkých jezer hlásí, že během 3 roků se změní u některých ryb v oblasti přítoku z čističek, samec na samici. Taky u nás, na dolním toku řek, přestávají žít ryby, které se samy rozmnožují, žíjí jen ryby vysazené, podívejte se sami, kolik drobného plůdku plave v řekách na mělčině v létě.

N. Marek 5.9.2012 17:19

Sexuologie a matematika

Z první věty v článku vyplývá, že žen je dvakrát tolik, co mužů. Demografové by se divili.

P. Kotas 5.9.2012 20:26

Re: Sexuologie a matematika

Tak tedy matematický příklad: Máme skupinu 10 mužů a skupinu 10 žen. Jedna z těch 10 žen se vyspí s pěti z těch 10 chlapů. Ostatní ženy nic, ostatní muži nic. A teď počítejme. Jaké procento žen z té skupiny mělo sex ? 1 z 10, čili 10%. A jaké procento mužů z té skupiny mělo sex ? 5 z 10, čili 50%. Čili sex mělo 10% žen a 50% mužů. Plyne snad z toho závěr, že mužů je 5x víc nebo 5x míň než žen ? Prdlajs, vy matematiku ... A demografové se nediví.

N. Marek 6.9.2012 10:59

Re: Sexuologie a matematika

Tvrzení v článku nehovoří o tom, jaká část populace měla sex, ale o tom, kolik partnerů v průměru měli muži a ženy.

Když použiji Váš příklad: Jedna žena měla sex s pěti muži, ostatní ženy neměly sex. Průměrný počet sexuálních partnerů žen vypočteme sečtením počtu partnerů každé ženy (a dostaneme tak počet všech "sexuálních kontaktů" žen) a vydělením počtu žen, tedy (1 * 5 + 9 * 0) / 10 = 0,5. Tedy každá žena měla v průměru půl sexuálního partnera. V případě mužů to bude (5 * 1 + 5 * 0) / 10 = 0,5; u mužů jsme tedy došli ke stejnému číslu. Každý heterosexuální "kontakt" se totiž musí započíst jak mužům, tak ženám -- čitatel musí být v obou případech stejný. A jediná možnost, jak v tom průměru lze dostat tak odlišná čísla, je mít tak odlišný jmenovatel, tedy celkový počet mužů a žen.

P. Kotas 6.9.2012 11:46

Re: Sexuologie a matematika

Hmmm, tak jsem si to ještě jednou pořádně přečetl a koukám, že každý mluvíme o jiné větě. Já se upnul na tu větu "Náhodný sex přiznává 66 procent mužů a 40 procent žen", takže sorry, tam můj příklad pasuje, ale Vy máte na mysli až další odstavec s průměrným počtem partnerů. No, rozdíl v těch průměrech je divný, takže buď chlapi a ženské lžou každý jinak, nebo někde statistici dělají chybu, která se ovšem stává maximálně jednou za deset let :-).

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...