Diskuse k článku: Česko je prý zasaženo epidemií alkoholismu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 14.5.2011 19:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Pechar 14.5.2011 19:52

Pivo Češi neberou za alkohol?

Kteří Češi? Že bych nebyl Čech?

Zajímala by mě metoda, pomocí níž to zjistili – zřejmě metoda cucání z palce.

J. Mrázek 14.5.2011 19:13

Vzhledem k ekon. a polit.situaci se chlastá ještě málo..

Aby to člověk mohl vydržet, tak by správně měl být trvale namol....ne, ale teď vážně-přes pokuty se napájí studenti pod 18 let, nemezeni  výchovou v rodině. Rodičům je to jedno, sami mají strach o práci, cena čeho zase naroste, kde na to mají brát....a roste lhostejnost. Jako by si lidi říkali - vždyť je to jedno, nemám šanci něco změnit, tak se aspoň nalíznu....poděkujme za to politikům a "ekonomům"....

L. Orlita 14.5.2011 10:25

v malém množství je to skvělá věc

a zdravá (a tím nemyslím jedno pivko za týden :)). Ale většina alkoholiků chce prostě zdrhnout mimo realitu- kdyby tím tolik nezatěžovali ostatní a hlavně své příbuzné, tak by to snad ani nevadilo. Bohužel způsob jakým zatěžují všechny ostatní, jak nic nedělají, jsou agresivní, své peníze prochlastají a od příbuzných očekávají péči, to jsou věci vysoce nemravné. Do jisté míry je škoda, že alkohol tyhlety zmetky nezabíjí rychleji. Bylo by to férové, když už jsou tito lidi k ničemu. Alkoholici jsou hnus.

D. Šimáček 14.5.2011 10:53

Re: v malém množství je to skvělá věc

uvadi se 20-40g cisteho alkoholu na osobu a den podle pohlavi a telesne konstituce

R. Tesařík 14.5.2011 9:58

to je zase

nějaká statistická kravina.

J. Anděl 14.5.2011 10:13

Re: to je zase

Každá statistika je svým způsobem kravina, to už je taková vlastnost statistik.

Alkohol se u nás nicméně pije a kupuje opravdu ve velkém.

Ono když člověk žije společenským životem a cestuje po světě, potká spoustu pijáků i jinde, zejména pije-li sám dost (ale nejen). To vzbuzuje iluzorní dojem, že se všude na světě chlastá (nebo hulí) stejně. Kdo tolik po světě necestuje, snadno na základě filmů či literatury podlehne dojmu, že se všude pije a fetuje hodně (v us produkci je to pořád nějaká ta sklenka tvrdého). Jenomže umění je o vypjatých vztazích a extrémních situacích, to taky není obraz reality.

V ten moment je i ta pitomá statistika docela dobrým informačním zdrojem, i když má také svá nesmírná omezení a bývá používána účelově.

P. Fiala 14.5.2011 9:27

Vůdci národů v politických stranách

Máme parlamentní demokracii, její praktikování v ČR, dle mne, selhává. Lídři politických stran a jejich zástupci ve státní správě jsou diletanty v řízení státu (po stránce řízení státního majetku či řízení občanů). Jaké pak kulturní hodnoty či vize jsou občanům předkládány státními či soukromými médii, o katolické církvi nemluvě? Jedním z důsledků jejich nekonání je nadměrné pití alkoholických nápojů (v současnosti i drog) a kouření (čísla jsou argumenty). Copak to je nějaká vize pro národ český moravský a slezský? Kolik prostředků je doslova propito či vypuštěno do vzduchu? A s jakým užitkem pro jednotlivce? Copak zde nejsou jiné užitečnější vzory chování, něžli konzumace alkoholu a kouření? Vždyť ti výrobci v konzumentech podporují pouze "pudy" ne vyšší lidské ideje, které oddělují zvíře od člověka. Uvedené skupiny výrobců a konzumentů se podobají systému v ZOO. Kde stojíte, vy čtenáři či vaši blízcí, si vyhodnoťte sami.

J. Votava 14.5.2011 9:09

Není zase někde chyba v desetiné čárce?

Oni ti statistici nemají a zvláště pak generace kalkulaček a bohuželi počítačů, jaksi cit pro řád. My odrostlí na logaritmech a úočítání na logáru, jsme si zvyklí řád kontrolovat. Podle těchto údajů by každý Čech, pokud kvůli průměru budeme počítat cca 10 % alkoholu v průměrném alkoholickém nápoji 165 litrů tohoto imaginárního alkoholického nápoje.o je skoro půl litru denně na hlavu každého čechy, staršího 15 let. Nevím kolik nás starších patnácti let je, ale připustíme- li, že dvě třetiny populace, pak je to 6,7 milionu lidí. Tedy cca 1 105 mil. litrů ročně.Víte co to udělá se stočným? No a to nepočítám pana Orlíka a jemu podobné, kteří nepijí vůbec. To aby se někteří upili. Del uvedené statistiky, pijeme cca 2,6 x více, než ostatní svět , další otázka je, kde na to při současných cenách alkoholu bereme. Já si myslím, že jsem celkem průměrný Čech a vypiji tak 5 piv týdně, tj. cca 20 piv měsičně. TAk bych chtěl potkat tu KOrabelníkovou, která ten zbytek pije za mne. ¨Jsem přesvědčen, že za bolševiků, se při cenách alkoholu a výdělcích výkvětu národa popíjelo mnohem více.

J. Anděl 14.5.2011 10:17

Re: Není zase někde chyba v desetiné čárce?

Pět piv týdně je sice někde v prostředku, ale není to průměr.

Zažil jsem celá prostředí (pracovní týmy atp.), kde se týdně na pracovišti vypilo nespočetně piv či vína, pár lahví tvrdého. Jenom na pracovním obědě (tj. 5x týdně) tak dvě až tři pivka.

A nejednalo se o zedníky, ale IT crowd :).

D. Šimáček 14.5.2011 10:42

Re: Není zase někde chyba v desetiné čárce?

hmmm a to se jim divite, ze se musi opijet, kdyz musi vydrzet stupidni otazky ostatnich uzivatelu pocitacu, co se treba nemuzou prihlasit do systemu pac si nevsimnou ze maji zapnuty capslock :)

D. Šimáček 14.5.2011 10:52

Re: Není zase někde chyba v desetiné čárce?

no jsou to temer presne 2 piva na osobu a hlavu po odecteni mladsich 15 (8,x mil, vami navrhovana populacni krivka by me uvadela do euforie pro ocekavany duchod)

to budou  tak 2,3-2,5 piva denne coz je vcelku snadno uveritelna hodnota a je to taky priblizne ta sedmicka vina ve dvou :) . 2,6 krat vice nez ostatni svet, do ktereho se pocita cca 1.miliarda muslimu co nesmi pit vubec pak 1 miliarda cinanu co se k alkoholu moc nedostanou ...

J. Pašek 14.5.2011 16:42

Re: Není zase někde chyba v desetiné čárce?

1,5 deci vína = 1 panák = 1,8 litrů piva (cca 3,3 půlitrů) . . . . .

Můj nejlepší kamarád a spolužák ing. Bedřich V. tak předčasně a zbytečně zemřel na sirhosu jater alkoholika . . . . To je ošklivá smrt . . . nemocné játra jsou "ucpané", přestávají filtrovat jedy, na které je mozek citlivý a srdce se nadmírně namáhá prohnat ucpanými játry krev a obvykle smrt je z vnitřního vykrvácení  . . . .

J. Orlík 14.5.2011 8:18

No, chlastá se u nás fest.

Většinou to, sice, už nejsou ty přeslazené patoky nebo podivné levné kořalky, v tomto směru se vzdělanost lidí hodně zlepšila, ale pije se furt. Co příjdu někam na návštěvu, už stojí na stole flaška. Osobně téměř nepiju, dávám přednost kvalitním čajům a kávě, které ale nikde na návštěvě nedostanu. Tak se tomu oddávám jen doma a jinde piju nealko. Ale jsou úsměvné názory známých, tvrdících, že oni nepijí, že sedmička ve dvou denně neuškodí.

R. Tesařík 14.5.2011 10:00

Re: No, chlastá se u nás fest.

ve dvou opravdu neuškodí. Zvlášť dobré červené.

J. Anděl 14.5.2011 10:25

Re: No, chlastá se u nás fest.

Existují báječné čajovny. I v tomto ohledu jsme my v Česku docela výjimeční.

Problém trochu bývá kámoše do čajovny dostat.

Vím to. Když jsem měl hospodské období, po celé ty roky jsem v čajovně nebyl ani jednou. A to jsem s nimi jinak dost spřízněn.

Sedmička ve dvou denně... Cha. Pořád máme se ženou doma portské, které jsme dostali jako dar ke svatbě. Těším se, až si ho jednou ve dvou dáme. Ale jinak já už si své vypil... A v té době jsem taky byl toho názoru, že dvě tři pivka po práci s kolegy není chlastání. I když ono to pak ve skutečnosti bylo mnohem víc, a pak víkendové kalby, život se musí žít, dokud je člověk mladej... A život je pak pryč, protože ho člověk prožije v jiný realitě, tak trochu jakoby v jiný dimenzi, do který normálně nemá přístup.

Najdete na Lidovky.cz