23. února 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Chřipková epidemie končí. Má 95 obětí

Chřipka, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chřipka, ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Letošní chřipková epidemie se zřejmě blíží ke konci. Případů akutních respiračních onemocnění a chřipky v tomto týdnu opět ubylo, a to ve všech věkových skupinách, řekl hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta. Celková nemocnost v osmém kalendářním týdnu dosáhla hodnoty 1460 případů na 100.000 obyvatel. Od počátku epidemie zemřelo na komplikace chřipky 95 lidí.

"Výskyt akutních respiračních infekcí na území ČR klesl v osmém kalendářním týdnu o šest procent, pokles je evidován ve všech věkových skupinách. U chřipky je pokles o 19,2 procenta," upřesnil Valenta. Epidemie podle něj nyní je už jen regionální, především na severu Čech a na Moravě, kde vlna chřipkových onemocnění nastoupila později.

ČTĚTE TAKÉ:

Pokud bude další vývoj nemocnosti obdobný jako v předchozích letech, mohla by epidemie do dvou až tří týdnů skončit. Mluvit o vyhlášení konce epidemie je ale zatím podle Valenty předčasné.

Nadále jsou evidovány případy závažných průběhů nemoci. K 22. únoru bylo v ČR hlášeno 447 závažných případů chřipky, 95 pacientů zemřelo. Nemocnice k pátku dostaly z centrálních zásob 3513 balení antivirotika Tamiflu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz