26. listopadu 2014 6:38 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Zákaz cigaret v budovách. Čína uvažuje o přísnější regulaci kouření

Odvykání kouření - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odvykání kouření - ilustrační foto | foto: Shutterstock

ŠANGHAJ Čína zvažuje další kroky v boji proti kuřákům. Mimo jiné chce zakázat kouření uvnitř veřejných budov, omezit kouření venku a ukončit reklamu na tabák. Uvedla to agentura Nová Čína. Čína je největším tabákovým trhem na světě.

Návrhy, které zveřejnil legislativní úřad vlády a má se k nim vyjádřit veřejnost, zahrnují i plány na omezení kouření ve filmech a v televizi. V Číně je více než 300 milionů kuřáků a stovky milionů dalších lidí jsou každoročně vystaveny pasivnímu kouření. Cigarety jsou zde součástí společenského systému a zastánci kouření tvrdí, že přísnější omezení bude obtížné kontrolovat.

ČTĚTE TAKÉ:

Vláda je také vysoce závislá na příjmech z daní z tabákových produktů. Loni přispěl tabákový průmyslu do státní pokladny částkou 816 miliard jüanů (necelé tři biliony Kč). Meziročně to byl nárůst o téměř 14 procent.

Návrh zakazuje kouření uvnitř veřejných budov a ve venkovních prostorách školek, škol, vysokých škol či nemocnic, kde jsou ženy a děti. Návrh také zakazuje prodej cigaret nezletilým prostřednictvím prodejních automatů, napsala agentura Reuters.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
BACKEND DEVELOPER (40.000 – 80.000,- Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč