30. března 2011 16:25 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Čínský otesánek: ve čtyřech letech váží 62 kilo

Nezdravé jídlo rodiče Luovi neodpírají. Na snímku si dopřává pečené kuře.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezdravé jídlo rodiče Luovi neodpírají. Na snímku si dopřává pečené kuře. | foto: Reuters

GUANGDONG  Čtyřletý Číňan Lu Zhihao je držitelem ne zrovna lichotivého rekordu - při výšce 110 centimetrů váží 62 kilogramů a je tak zřejmě nejtěžším dítětem svého věku na světě.

Paradoxem je, že když přišel na svět, měl nízkou porodní váhu.

Dramaticky přibírat začal až ve třech měsících, kdy začal více jíst. Rodiče s ním byli v několika nemocnicích, ale na příčinu jeho obezity lékaři nepřišli. Podle místních médií je ale vysvětlení jednoduché - nezdravě se stravuje.

Čtěte také:

Údajně sní k obědu běžně čtyři porce rýže a rád si dává různé smažené pokrmy. Jeho rodiče ale říkají, že když mu nedají najíst, tak brečí. "Nevěnuje se ani žádnému sportu, protože pak má ještě větší hlad," cituje jeho matku švýcarský server Blick.

Lu si hraje s basketbalovým míčem. Sportu ale moc nehoví, podle jeho matky má po něm navíc ještě větší hlad než obvykle.

Lu Zhihao je pětkrát těžší než ostatní děti jeho věku. Kvůli váze už nesmí chodit ani do školky, protože by mohl svým vrstevníkům nechtěně ublížit.

Lu ale není hloupý. IQ testy ukázaly, že je inteligentnější než mnohé děti jeho věku.

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!