26. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Dentální hygienistky poradí, jak správně čistit chrup

Čištění zubů - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čištění zubů - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Pravidelně si podle průzkumu nechává ošetřit chrup u dentální hygienistky 22 procent Češek a Čechů, také dentální pomůcky používá jen pětina lidí. Podpořit lidi v péči o chrup má celostátní akce Zdravý úsměv pro každého. Její druhý ročník startuje 27. května v Jihlavě a končí 10. června v Praze.

Odborným garantem akce je Asociace dentálních hygienistek. "Hlavním důvodem, proč dbát na dentální hygienu, je fakt, že zdravý a správně čištěný zub nemůže onemocnět. Zatímco lékař zpravidla řeší problémy, které už nastaly, dentální hygienistka pomůže jim předcházet, když lidi učí, jak si zuby správně čistit," řekla dentální hygienistka Eva Jelínková.

ČTĚTE TAKÉ:

Loni projekt oslovil přes 37 000 lidí, informační stánky byly v nákupních centrech po celé ČR. Letos vyjede po republice kamion se dvěma plně vybavenými ordinacemi. Dentální hygienistky a zubaři budou lidem radit, jak správně pečovat o chrup.

Organizátoři věří, že se jim podaří informovat co nejvíc lidí, takže se už nebudou bát ošetření u dentální hygienistky. Po českých městech zavítá kamion i na Slovensko, kde loni oslovila akce téměř 80 000 lidí.

Může se hodit

Nestihli jste akci ve vašem městě? Server Raketa.cz vám přináší slevy na ošetření u dentální hygienistky, která vám zároveň poradí, jak správně čistit a pečovat o vaše zuby - více zde

ČTK, Lidovky.cz