11. ledna 2010 19:28 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Dvanáctiletá dívka chtěla piercing jazyka, stálo ji to život

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidovky.cz

ČELJABINSK Vlastním životem zaplatila dvanáctiletá dívka z Čeljabinska za touhu svépomocí si ozdobit jazyk módním piercingem.

Dívka si nejprve chtěla citlivou část těla umrtvit, a tak jí kamarádka na schodišti paneláku injekční stříkačkou vstříkla do jazyku dvě ampulky lidokainu. Za pár minut však následovaly křeče. Záchranáři z přivolané sanitky už nedokázali život žákyně šesté třídy zachránit.

Případ nyní vyšetřuje místní prokuratura. Odborníci odhadují, že příčinou smrti mohlo být předávkování, individuální alergie či nekvalitní preparát.

Lidokain se jako lokální anestetikum používá hlavně ve stomatologii. Nejčastěji je však podáván formou aerosolu či gelu.

Evropská komise v roce 2003 varovala před piercingem a tetováním prováděnými v nehygienických podmínkách. Stalo se tak po dvou případech úmrtí. O tragickém případu dnes informoval server uralpress.ru.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...