Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ebola zapříčiní více obětí i kvůli jiným nemocem, míní experti

Zdraví

  6:00
LONDÝN - Počet úmrtí v důsledku infekčních chorob, jako je malárie, průjem a zápal plic, bude pravděpodobně stoupat v západoafrických zemích, kde epidemie eboly rozvrací tamější zdravotní systém mimo jiné vysokým počtem obětí mezi zdravotními sestrami a lékaři. Podle agentury Reuters to uvádějí západní odborníci.

Dezinfekce - zásadní preventivní opatření, jež má zabránit šíření nákazy. foto: ČTK

Podle nich jen na malárii, která ještě před krizí s ebolou zabíjela kolem 100 000 lidí ročně v západní Africe, by mohlo zemřít čtyřikrát více osob v zemích postižených ebolou, protože se nemocní začínají vyhýbat léčbě, jež by je mohla zachránit.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Chris Whittyové z Londýnské školy hygieny a tropické medicíny (LSHTM) v zemích, které čelí nejhoršímu řádění eboly, umírá mnohem více lidí na jiné nemoci, než je ebola. Přetížení zdravotnického personálu a strach lidí navštěvovat zdravotnická zařízení kvůli ebole tak může zvýšit bilanci obětí i zcela nesouvisejících komplikací, jako jsou rizikové porody nebo srdeční slabost.

Podle posledních údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) již počet obětí eboly v pěti západoafrických státech dosáhl téměř 3000.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!