Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Koupel ve vodě z hlubinného vrtu? Budete se prý cítit jako v moři

Koupel (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koupel (ilustrační foto) |

PŘEROV Koupel ve speciální vodě z hlubinného vrtu z období třetihor nabízí návštěvníkům plovárna v Hranicích na Přerovsku. Novinka se podle provozovatelů bazénu vyrovná účinkům mořské koupele.

Lidem má pomoci například při uvolnění dýchacích cest. Vodu si plovárna dováží až ze slovenské Podhájské. Na netradiční atraktivní prvky připomínající lázeňské procedury sázejí ve snaze přilákat návštěvníky i bazény v jiných městech. V nedalekém Přerově si mohou lidé například promasírovat chodidla na Kneippově chodníku. Voda z Podhájské, která pochází z třetihorního zřídla a svým složením se podobá Mrtvému moři, putuje do Hranic v hermeticky uzavřených kyblících.

"Tato voda se rozpráší do uzavřeného prostoru kabiny pomocí speciální trysky. Čtvrt hodiny poté celým povrchem těla mohou návštěvníci dýchat vodu rozprášenou na minerály. Již po minutě jde cítit, jak se dostává všemi póry do těla. Působí to inhalačně," řekla dnes vedoucí hranické plovárny Iva Macurová.

Procedura podle zástupců bazénu přináší posílení imunitního systému, pročištění a uvolnění dýchacích cest a má také intenzivní účinky při různých alergiích a kožních chorobách. "Mořská koupel je vhodná pro všechny věkové kategorie od dvou let. Délka procedury je 15 minut," doplnila vedoucí plovárny. Výši investice nového zařízení nesdělila.

Na plovárně, která byla otevřena před šesti lety za 120 milionů korun, lidé kromě této novinky najdou také tobogán i relaxační bazén s divokou řeku, masážní lavice, sopku či chrliče vody. Před třemi lety plovárnu doplnilo také venkovní koupaliště, jehož stavba přišla na 21 milionů korun.

Na lázeňské atraktivní prvky vsadili nedávno při rekonstrukci také provozovatelé bazénu v Přerově. Návštěvníkům bazénu kromě divoké řeky a masážních atrakcí nabízejí také takzvaný Kneippův chodník. Jde o soustavu mělkých bazénků se studenou a teplou vodou, jejichž dno je pokryté oblázky.

Návštěvníci si v nich mohou prohřát a promasírovat chodidla. "Doba je taková, že si návštěvníci žádají nové atrakce," řekl tehdy při rekonstrukci bazénu mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal. Investice do nových prvků má lidem podle provozovatelů především zatraktivnit pobyt v bazénu.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Vývojářka Manufaktury: Dětskou kosmetiku je dobré používat střídmě a s rozumem
Vývojářka Manufaktury: Dětskou kosmetiku je dobré používat střídmě a s rozumem

Eva Horčíková ve svém zaměstnání uplatňuje svůj vřelý vztah k přírodě, bylinkám i zvířatům. Od roku 2009 totiž vyvíjí kosmetiku pro značku Manufaktura. Přečtěte si, co radí dodržovat při péči dětskou pokožku.