Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koupel ve vodě z hlubinného vrtu? Budete se prý cítit jako v moři

Zdraví

  7:00
PŘEROV - Koupel ve speciální vodě z hlubinného vrtu z období třetihor nabízí návštěvníkům plovárna v Hranicích na Přerovsku. Novinka se podle provozovatelů bazénu vyrovná účinkům mořské koupele.
Koupel (ilustrační foto)

Koupel (ilustrační foto)

Lidem má pomoci například při uvolnění dýchacích cest. Vodu si plovárna dováží až ze slovenské Podhájské. Na netradiční atraktivní prvky připomínající lázeňské procedury sázejí ve snaze přilákat návštěvníky i bazény v jiných městech. V nedalekém Přerově si mohou lidé například promasírovat chodidla na Kneippově chodníku. Voda z Podhájské, která pochází z třetihorního zřídla a svým složením se podobá Mrtvému moři, putuje do Hranic v hermeticky uzavřených kyblících.

"Tato voda se rozpráší do uzavřeného prostoru kabiny pomocí speciální trysky. Čtvrt hodiny poté celým povrchem těla mohou návštěvníci dýchat vodu rozprášenou na minerály. Již po minutě jde cítit, jak se dostává všemi póry do těla. Působí to inhalačně," řekla dnes vedoucí hranické plovárny Iva Macurová.

Procedura podle zástupců bazénu přináší posílení imunitního systému, pročištění a uvolnění dýchacích cest a má také intenzivní účinky při různých alergiích a kožních chorobách. "Mořská koupel je vhodná pro všechny věkové kategorie od dvou let. Délka procedury je 15 minut," doplnila vedoucí plovárny. Výši investice nového zařízení nesdělila.

Na plovárně, která byla otevřena před šesti lety za 120 milionů korun, lidé kromě této novinky najdou také tobogán i relaxační bazén s divokou řeku, masážní lavice, sopku či chrliče vody. Před třemi lety plovárnu doplnilo také venkovní koupaliště, jehož stavba přišla na 21 milionů korun.

Na lázeňské atraktivní prvky vsadili nedávno při rekonstrukci také provozovatelé bazénu v Přerově. Návštěvníkům bazénu kromě divoké řeky a masážních atrakcí nabízejí také takzvaný Kneippův chodník. Jde o soustavu mělkých bazénků se studenou a teplou vodou, jejichž dno je pokryté oblázky.

Návštěvníci si v nich mohou prohřát a promasírovat chodidla. "Doba je taková, že si návštěvníci žádají nové atrakce," řekl tehdy při rekonstrukci bazénu mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal. Investice do nových prvků má lidem podle provozovatelů především zatraktivnit pobyt v bazénu.

Autoři: ,

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...