2. března 2011 16:00 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Hypnóza pomůže přestat kouřit nebo zhubnout. Propadly jí i celebrity

Hypnóza - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hypnóza - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MNICHOV Co mají společného Courtney Love, Robbie Williams a Britney Spearsová? Všichni už se jednou nechali hypnotizovat - ale ne proto, aby snad zapomněli své jméno nebo kdákali jako slepice. Hvězdy využívají hypnózu k řešení menších nebo větších problémů.

Hypnóza se čím dál více ukazuje jako seriózní terapie, a stává se tak tajným tipem hvězd a hvězdiček, napsal německý list Süddeutsche Zeitung.

Hlavní doména je odvykání kouření
Moderní hypnoterapie se využívá pro různé účely od zvládání stresu, hubnutí, přes léčbu úzkostných stavů, závislostí až po zvyšování kreativity - hypnóza je neuvěřitelně mnohostranná metoda, která je přesvědčivá díky své bezpečnosti a současné efektivnosti.

Jednou z hlavních domén moderní hypnoterapie je odvykání kouření. K prominentním bývalým kuřákům, jejichž trápení ukončila hypnóza, patří američtí herci Matt Damon, Ben Affleck, Samuel Jackson a Drew Barrymoreová.

Hubnutí i okusování nehtů
Courtney Love se u proslulého britského hypnotizéra Paula McKenna zbavila přebytečných kil. Fergie, frontmanka hudební skupiny Black Eyed Peas, vyhledala pomoc hypnotizéra, aby si přestala okusovat nehty.

V anglicky mluvících zemích vzývají prominenti schopnosti McKenna, který už několik let žije v Hollywoodu. Zejména od jeho účasti v talkshow Ellen Degeneresové, kterou tehdy odnaučil kouřit v přímém přenosu, si u něj americké filmové a hudební hvězdy podávají kliku.

Pomáhá nejen prominentním zákazníkům
Olf Stoiber, hypnotizér a kouč u firmy Hypnovita v Německu, absolvoval několik školení k hypnóze právě u Paula McKenna. Přitom se naučil, na čem zvlášť záleží při práci s prominentními klienty. "Lidé, kteří toho v životě mnoho dokázali, nemají ani čas ani trpělivost absolvovat deset nebo dvacet sezení, než nastane změna," říká mnichovský hypnotizér. "To musí kouč vzít v úvahu a od prvního sezení pracovat tak, aby nastaly citelné změny.

Vyvinuli jsme proto široké spektrum nástrojů, které pomáhají samozřejmě nejen prominentním zákazníkům, ale skutečně každému našemu klientovi.

Zapracovali jsme mnoho metod Paula McKenna, což nám umožnilo pracovat neuvěřitelně přesně s orientací na výsledky," dodává.

Pomůže ovlivnit důležité oblasti života
Jak vlastně hypnózu vnímají německé přední osobnosti? Sidonie Carstensenová, hypnoterapeutka u firmy Hypnovita v Mnichově, vysvětluje: "V naší praxi se setkáváme s řadou známých osobností. Díky blízkosti sídla firmy a mediálního centra pracujeme s velikány z oblasti zábavy, kultury, politiky a hospodářství. I někteří vrcholoví sportovci využívají našich služeb. Jména ale nemohu prozradit: většina našich klientů klade velký důraz na naši spolehlivou mlčenlivost. V Německu může být koučování nebo terapie stále ještě předmětem stigmatizace a lidé o tom neradi hovoří.

Proto zaručujeme každému klientovi, bez ohledu na to, jestli je to herec, zpěvák, sportovec nebo 'obyčejný' zákazník, plnou diskrétnost. Pro některé celebrity proto koučování dokonce provádíme v externích ordinacích, které nejsou označeny, a tím zajišťujeme maximální diskrétnost," dodává.

I když se o tom často nemluví, pro mnoho lidí je hypnóza jednou z možností, jak bez dlouhých terapií ovlivnit důležité oblasti života.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz