4. ledna 2010 15:43 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Kvůli povánočním kilům vyloučila elitní seznamka tisíce členů

Kvůli vánočním kilům vyloučila elitní seznamka 5 000 členů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli vánočním kilům vyloučila elitní seznamka 5 000 členů. | foto: Shutterstock

LONDÝN/PRAHA Komunitní a seznamovací portál beautifulpeople.com sdružující nejkrásnější lidí z celého světa vyloučil ze svých řad asi 5000 členů za to, že o vánočních svátcích přibrali na váze.

K vyhazovům vedly fotografie vkládané samotnými uživateli webu, z nichž vyplynulo, že se o Vánocích a při oslavách příchodu nového roku nedokázali ubránit přísunu nadbytečných kalorií.

Nadváha některých členů elitního klubu vyvolala nelibost u ostatních uživatelů, kteří požádali správce webu o vyvození důsledků. "Vyhověli jsme stížnostem členů a nové tlouštíky jsme přeřadili zpět do fronty uživatelů čekajících na schválení ostatními uživateli," uvedl ředitel serveru Greg Hodge. Vzhled vyloučených uživatelů pak posoudili ostatní členové a více než 5000 jich nakonec odmítli.

Ztráty členstva jsou podle zakladatele serveru Roberta Hintze sice nepříjemné, ale důležitější jsou prý vysoké standardy týkající se fyzického vzhledu, které ostatní uživatelé vyžadují. "Kdybychom všem tlouštíkům dovolili, aby zaplavili náš portál, ohrozilo by to celý náš obchodní model a původní koncept, s jakým jsme komunitní portál beautifulpeople.com zakládali," dodal Hintz.

Největší počet vyloučených krasavců a krasavic s nadváhou pochází ze Spojených států. Druhé a třetí místo pomyslného žebříčku obsadili obyvatelé Velké Británie a Kanady. Kolik českých účastníků nebralo přes vánoční svátky ohledy na životosprávu a museli seznamku opustit, však server neuvedl. "Češi se nedostali do seznamu desítky zemí s nejvíce odmítnutými členy. To naznačuje, že si během svátků zřejmě tolik neužívali," uvedla mluvčí seznamky Laura Hindová.

Portál beautifulpeople.com byl spuštěn v roce 2002. V současnosti má více než 550 tisíc členů ze 190 zemí, kteří zastupují různé rasy, etnika a kultury. O přijetí nového člena rozhodují hlasováním uživatelé opačného pohlaví na základě fotografií uchazečů. Průměrně je přijata jedna z pěti přihlášek. Nejúspěšnější zemí z hlediska počtu schválených přihlášek je Brazílie.

ČTK, Lidovky.cz