Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lékaři chlapci vytvořili chybějící uši z žeber. Konečně tak může nosit sluneční brýle

Zdraví

  13:04
LONDÝN - Devítiletý Kieran Sorkin se narodil bez uší, londýnským lékařům se podařilo chlapci chybějící část vytvořit z jeho žebra. „Mít uši je zvláštní, ale skvělé,“ popisuje chlapec a dodává, že se mu splnilo jeho přání nosit sluneční brýle.

,,Mít uši je zvláštní, ale skvělé,“ popisuje chlapec a dodává, že se mu splnilo jeho přání nosit sluneční brýle. foto: Reprofoto

Kouření může způsobit ztrátu sluchu, tvrdí nová studie

Lékaři z londýnské nemocnice Ormond Street Hospital vzali chrupavku z chlapcova žebra a vymodelovali z nich uši podle tvaru těch, které má jeho matka.

Transplantaci lékaři zahájili v srpnu minulého roku, nyní vedoucí lékař celého zákroku Neil Bulstrode prohlásil, že se operace zdařila.

Mohl bych dostat uši sloní nebo myší

,,Před operací jsem si myslel, že bych mohl dostat uši sloní nebo myší, ale mám uši svojí mámy, je to zvláštní, ale cítím se skvěle,“ řekl Sorkin z Bushey Hertfordshire.

Číňan má zvláštní schopnosti: Ušima vykouří cigaretu či nafoukne kruh

„Pan Bulstrode je nejlepší chirurg, který mi splnil sen. Mám uši a mohu nosit sluneční brýle,“ dodal chlapec.

Kieran se narodil jako neslyšící a se vzácnou nemocí bilaterální microtií, kdy se dostatečně nerozvine vnější ucho. Jeho sluch byl postupně obnoven pomocí nejrůznějších operací a naslouchátek.

Autor:

Mohlo by vás zajímat