6. listopadu 2015 4:04 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Mýty i nejnovější léčebné postupy. LN přinášejí nový seriál Moderní medicína

Léky - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Léky - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Seriál Moderní medicína bude v deníku Lidové noviny vycházet od 6. listopadu do 11. prosince. Unikátní každodenní seriál o moderní diagnostice, prevenci a léčbě nejrozšířenějších a nejzávažnějších chorob v české populaci připravila redakce Lidových novin ve spolupráci s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně.

„Chceme našim čtenářům srozumitelným, ale odborně korektním způsobem přiblížit nejnovější poznatky a léčebné postupy. Velmi si proto ceníme odbornou spolupráci s Českou lékařskou společností a zvláště s jejím předsedou prof. Štěpánem Svačinou,“ říká ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov.

Nový seriál LN.

V celkem třiceti dílech se seriál bude věnovat mýtům a faktům o jednotlivých onemocněních a přinese praktické rady pro pacienty a jejich blízké. V každém díle seriál představí také přední lékaře z jednotlivých oborů. Seriál Moderní medicína se bude věnovat tématům jako rakovina, choroby oběhové soustavy, infarkt, mozková mrtvice, cukrovka, nemoci pohybové soustavy, oční, ušní, infekční a další onemocnění. První den všichni čtenáři dostanou také podrobnou mapu specializovaných a komplexních center léčby v České republice.

Lidové noviny