Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mariánským lázním vzrostl zisk. Také díky nárůstu české klientely

Zdraví

  5:00
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Léčebným lázním Mariánské Lázně v loňském roce vzrostly tržby na 900,4 milionu korun. Proti roku 2013 je to o 64 milionů více. Zisk firmy stoupnul z předloňských 83 milionů na 131 milionů korun. Za nárůstem byl pozitivní vývoj kurzu koruny i výrazný nárůst počtu českých pojištěnců.

Mariánské lázně, ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Pomohlo i teplé počasí, které snížilo náklady na energie, informoval viceprezident Léčebným lázním Mariánské Lázně a.s. (LLML) Pavel Říha.

Protože značná část příjmů lázeňské společnosti je v eurech, pomohlo oslabení koruny o asi šest procent. „Na pozitivním výsledku se podílel i nárůst (počtu) pojištěnců od českých zdravotních pojišťoven, a to o 73 procent,“ uvedl Říha. Čeští pojištěnci ale tvoří jen malou část celkové klientely. Jejich podíl na tržbách společnosti loni i s nárůstem dosáhl 5,5 procenta. Podíl samoplátců včetně zahraničních hostů pak byl 94,5 procent.

Lázně se staví na nohy, pojišťovny jim zaplatí jako před škrty v roce 2012

Průměrná obsazenost lázeňských hotelů společnosti se loni meziročně snížila, ale jen nepatrně o 0,1 procenta a činila 74,4 procenta.

LLML loni investovaly 57 milionů korun a dalších 55 milionů korun dala na opravy. Šlo o rekonstrukce 27 pokojů a vybudování nové sauny v Nových lázních, rekonstrukce 14 pokojů a léčebného oddělení v komplexu Svoboda - Palladio nebo o rekonstrukci restaurace v hotelu Vltava.

„Investice a opravy na rok 2015 jsou přibližně ve stejné výši jako v roce 2014. Hlavní část investic bude směřována do rekonstrukce pokojů,“ uvedl Říha. Plánuje se také rekonstrukce Informačního centra na hlavní kolonádě Lázeňská společnost loni proti roku 2013 zvýšila počet zaměstnanců z 641 na 650. Nyní ale počet zaměstnanců klesl o několik procent. „Prodloužili jsme dobu provozní přestávky u tříhvězdičkových hotelů, které plánujeme otevřít až na hlavní sezónu,“ dodal Říha.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Týden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.

Mohlo by vás zajímat