Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mohou za to geny, tvrdí nejtlustší žena světa

Zdraví

  7:00
Nejtlustší ženou světa se podle Guinnessovy knihy rekordů oficiálně stala Pauline Potterová ze Sacramenta v Kalifornii, která dosáhla váhy 700 liber, tedy asi 318 kilogramů. Ze své obezity, která jí znemožňuje dělat nejběžnější věci, viní sedmačtyřicetiletá Potterová rodinné geny.

Pauline Potterová ze Sacramenta v Kalifornii váží 700 liber, což je asi 318 kilogramů. foto: Guinness World Records

Nyní by prý chtěla zhubnout, aby se zase mohla vrátit k normálnímu životu. Shodit by chtěla až 500 liber (227 kilogramů), aby mohla chodit tancovat, jezdit na výlety a vešla se do sedadel v divadle. Nyní je ve stavu, kdy se sama ani neotočí v posteli a nevejde se do auta, přestože od potvrzení rekordu její váha klesla na "jen" 643 liber (292 kilogramů).

ČTĚTE TAKÉ:

Obezitu prý má v genech a podepsala se na ní i výchova, kdy v dětství měla přehnaný nadbytek jídla. "Moje maminka vážila 400 liber a táta 600," řekla britskému listu The Daily Mail. "Mám osm sourozenců a všichni s výjimkou jednoho váží přes 300 liber. Prostě jsme tak byli vychovávaní," dodala.

Pauline Potterová ze Sacramenta v Kalifornii váží 700 liber, což je asi 318 kilogramů.

"Když jsi šťastný, oslav to jídlem, když jsi smutný a na kolenou, tu máš zmrzlinu." Už několikrát prý uvažovala o hubnutí, ale vždycky tu myšlenku odsunula stranou. Až nyní se rozhodla, že je na čase se svou váhou a tělesnými rozměry něco udělat.

Každodenní život je pro ní čím dál tím komplikovanější a musí spoléhat na pomoc svého syna. "Všechno je komplikované od oblékání až po koupel," dodala. "Víte, nemůžu si třeba navléct ponožky. Díky bohu mám velmi dobrý vztah se synem, který mi pomáhá se vším, co je příliš obtížné."

Pohyblivost se snaží udržet rehabilitačním cvičením v bazénu, ale už se nedokáže pohybovat bez chodítka a nevejde se do auta. Jedním z jejích problémů prý je to, že jí chutná úplně všechno s výjimkou kysaného zelí a růžičkové kapusty. Jí každé dvě hodiny.

Autor: